Facebook Google+ Twitter

Dla ciała i duszy. Meksykańskie hotele spa

Meksykańskie hotele spa mają wielowiekowe tradycje. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko malowniczym krajobrazom, ale również najwyższej klasy usługom. Riwiera Majów na wschodnim wybrzeżu kraju to najpopularniejszy cel turystów żądnych poznania sekretów zdrowia zaginionej cywilizacji.

W zdrowym ciele...

Powód zaginięcia potężnej niegdyś cywilizacji Indian Maja nie jest nam do końca znany. Wiedza ich przetrwała jednak i jest wykorzystywana do dzisiaj. Majowie byli pomysłodawcami wielu przydatnych ludzkości wynalazków, takich jak kalendarz, czy cyfra zero. Byli nie tylko wybitnymi budowniczymi, astrologami, ale również lekarzami. Doskonale wiedzieli, że zdrowe ciało pozostaje w ścisłej łączności ze zdrowiem duszy. W zachowanych ruinach miast Majów nadal można oglądać miejsca uzdrowiskowe, w których odbywały się rytualne zabiegi lecznicze i terapeutyczne z użyciem lokalnych produktów naturalnych.

Dzisiejsze meksykańskie piękne plaże z turkusową wodą, luksusowe hotele i ogromny wybór zajęć na świeżym powietrzu potrafi zaspokoić nawet najwybredniejszych. Oferty są dostosowane zarówno do wymogów turystów o grubym portfelu, jak i poszukiwaczy przygód podróżujących z plecakiem.

Ośrodki spa na Riwierze mają bardzo szeroki wachlarz ofert. Wykorzystują różnorodne, najnowocześniejsze metody lecznicze, terapeutyczne i relaksacyjne. Wiele ze stosowanych zabiegów pochodzi z przekazywanej poprzez pokolenia wiedzy Majów. Są one dodatkowo wzbogacone o tajniki zdrowia innych kultur.

Leczenie wodą

Większość popularnych spa używa wody, jako głównego źródła w terapii. Stosowanie zmian temperatury wody znane jest z bardzo korzystnego wpływu na system odpornościowy. Woda jest również ważna do oczyszczenia ciała i przygotowania go na lepsze przyjęcie innych zabiegów, takich, jak na przykład masaż. Meksykańskie spa często oferują metody terapii wodnych połączone z użyciem organicznych i naturalnych produktów zapachowych. Takie wodno-aromatyczne zabiegi wpływają korzystnie na regenerację skóry, poprawiają samopoczucie i wzmacniają siły witalne organizmu.

Riwiera Majów ma niezliczoną listę hoteli. Ponad pięćdziesiąt z nich to wielofunkcyjne resorty i najwyższej klasy, pięciogwiazdkowe hotele spa, które oferują całą gamę atrakcji. Wiele z nich specjalizuje się w terapiach owocowych, w których przy pomocy kremów z lokalnych owoców dokonuje się dokładnej regeneracji całego ciala. Dużą popularnością cieszą się tam również masaże z zastosowaniem małży morskich.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.