Facebook Google+ Twitter

Dla dobra małych podopiecznych

Na świecie każde dziecko, które musi być leczone w szpitalu, może być pewne, że nie zostanie tam samo. U nas teoretycznie też choć sami wiemy, jak jest w rzeczywistości.

Kiedy nasza pociecha dostaje się do szpitala, dla każdego rodzica a zwłaszcza matki jest to ciężki moment, by przetrwać ten okres. A co dopiero dla samego dziecka, zwłaszcza takiego, które ma już pełną świadomość o miejscu w jakim się znajduje.

Na szczęście dzisiejsze przepisy zezwalają na to, by rodzice lub opiekunowie mogli przebywać wraz z dzieckiem na oddziale bez żadnych ograniczeń oraz bez względu na wiek dziecka. Szpital powinien rodzicom stworzyć takie warunki, aby mogli uczestniczyć w opiece nad swoim dzieckiem, powinni na bieżąco być informowani o sposobie postępowania i zachęcani do aktywnej współpracy z lekarzami.

W trakcie pobytu dziecka w szpitalu , personel powinien starać się, by podopieczny nie był narażony na zbędne stresy fizyczne i emocjonalne. A jak jest naprawdę, czy stan naszych szpitali jest w stanie zapewnić minimum komfortu, dla przebywających, hospitalizowanych małych podopiecznych. Przecież wiemy jak to wygląda w rzeczywistości. Matki, opiekunowie w ciasnych salach „koczują” na swoich leżakach, na podłodze. Sale szpitalne, które powinny wyglądać tak, by dziecko czuło się w nich bezpiecznie po prostu straszą swoim wyglądem. Szpitalom brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy nie mówiąc już o remontach kapitalnych.

Szok już można przeżyć na samym początku kiedy jesteśmy przyjmowani w izbie przyjęć. Tłumy na korytarzach, brak krzeseł, ludzie oparci o ściany. Dlatego postanowiliśmy w naszym mieście, w Zabrzu przeprowadzić po raz pierwszy akcję charytatywną w ramach powstającego programu na rzecz Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko dla oddziału dziecięcego.

19 lutego odbędzie się bal charytatywny, prowadzony przez znanego wszystkim z programu „Europa da się lubić”, Conrado Moreno. Bal organizowany jest w szczytnym celu, gdyż pieniądze ze sprzedaży zaproszeń, przeprowadzonych licytacji zostaną przeznaczone na rzecz małych podopiecznych tego szpitala. Jeśli chcesz uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu dowiedz się więcej szczegółów u osób:

Jolanta Maria Budniak

Jolanta Budniak telef. 501 251 611
email jolka-elle@wp.pl

Maria Miszczak telef.
email m.miszczak5@o2.pl

Karolina Rybicka - karolinarybicka@vp.pl

Nie pozostawajcie państwo obojętni. Prosimy wesprzeć naszą akcję poprzez wykupienie zaproszeń. Cel szczytny, również zabawa w stylu latynoskim gwarantowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Obecny
  • Obecny
  • 30.01.2011 18:11

Panie Pani levy, do komentowania jest dużo osob, ale jak pomoc jest zdecydowanie mniej

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 30.01.2011 16:01

''Na świecie każde dziecko, które musi być leczone w szpitalu, może być pewne, że nie zostanie tam samo. ''
Strasznie ogólnikowe, w trzecim świecie ten pewnik też ma zastosowanie. Znaczy na całym świecie prócz Polski?
Szok jest spowodowany brakiem stanowczości państwa w prywatycacji placówke zdrowotnych. TAk naprawde to ci co narzekają sa najbardziej winni, bo staja prywatyzacji okoniem, politycy więc nie mają innego wyjścia jak przyklaskiwqć gawiedzi przez łzy, w końcu ktoś ich musi ponownie wybrać.
Koło się zamyka, sami ludzie są sobie winni, dopóki coś jest państwowe, czyli niczyje, dopóty będzie tak jak jest. Nie narzekajmy wiec tylko powiedzmy stanowcze tak, dla prywatyzacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuję P.Redaktorze :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jolanta ma niespożytą pozytywną energię i kipi cennymi pomysłami. Brawa. gdybym mógł balować sam bym poszedł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria
  • Wiktoria
  • 29.01.2011 21:23

SUPER AKCJA, kibicuje organizatorkom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.