Facebook Google+ Twitter

"Dla Jerzego Buzka ważne jest poparcie polskiej sceny politycznej"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 08:05

Wicepremier Grzegorz Schetyna uważa, że w obliczu rozpoczynającego się dziś szczytu unijnego trzeba zjednać jak najwięcej zwolenników dla kandydatury Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

W opinii Grzegorza Schetyny, na drodze do wyboru Buzka na to stanowisko może stanąć niepodpisanie przez prezydenta Traktatu Lizbońskiego.

Szef resortu spraw wewnętrznych uważa, że nasz kraj nie powinien blokować tak ważnych dokumentów jak Traktat Lizboński. W jego opinii może nie być to problem kluczowy, przy wyborze nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, ale na pewno będzie mieć wpływ na decyzję niektórych osób. Schetyna dodał, że nasz kraj nie powinien być postrzegany jako podmiot blokujący dalszy rozwój Unii Europejskiej.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że dla kandydatury Jerzego Buzka bardzo ważne będzie poparcie całej polskiej sceny politycznej. Minister spraw wewnętrznych wyraził zadowolenie z faktu, iż do tej pory Lech Kaczyński zapewniał o swym poparciu dla Jerzego Buzka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.