Facebook Google+ Twitter

"Dla każdego coś miłego”, czyli opera i operetka w Kutnie

W niedzielę na balkonie Muzeum Regionalnego w Kutnie można było wysłuchać muzyki poważnej w wykonaniu łódzkich artystów. Jak zapowiedział prowadzący, każdy znajdzie coś dla siebie, czyli "Dla każdego coś miłego". Tak też się stało.

Koncert arii operowych i operetkowych / Fot. Piotr Panfil
Mieszkańcy Kutna w niedzielę wieczorem zebrali się na pl. Piłsudskiego, by wsłuchać się w utwory ze zróżnicowanego repertuaru arii operowych i operetkowych. Był to ostatni już koncert w ramach wakacyjnej akcji "Lato w mieście"

W czasie półtoragodzinnego widowiska publiczność doskonale bawiła się przy takich piosenkach, jak: „Kujawiak" Henryka Wieniawskiego, "Baron cygański" Johanna Straussa. Wykonywano też poważne, patriotyczne utwory: "Znasz li ten kraj" Stanisława Moniuszki i Koncert arii operowych i operetkowych / Fot. Piotr Panfil„Aria Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta. W czasie imprezy zadedykowano kutnowskim paniom przebój Jana Kiepury "Brunetki, blondynki". Po występie artyści zaprosili wszystkich melomanów na koncert w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie grają na co dzień.

Koncert arii operowych i operetkowych / Fot. Piotr Panfil W niedzielny wieczór na balkonie Muzeum Regionalnego wystąpili: Romuald Spychalski - tenor, Piotr Kowalczyk - baryton, Monika i Ryszard Osmolińscy - duo skrzypcowe oraz Jarosław Domagała - Akompaniator. Niestety, zabrakło znanej solistki Anny Jeremus, która w tej chwili przebywa za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+)!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.