Facebook Google+ Twitter

Dla kogo autobusy miejskie?

Jeżdżę do pracy autobusami MZK Bydgoszcz. Lubię usiąść wygodnie przy oknie i obserwować przemykające za szybą miasto-ulice, domy, ludzi. Lubię patrzeć jak miasto zmienia się, pięknieje...

Linia 55 / Fot. A.WiosnaLinia 55 / Fot. A.WiosnaOd jakiegoś czasu przyjemność podróżowania bydgoskimi autobusami staje się coraz bardziej wątpliwa. Ktoś (zapewne zapobiegliwa dyrekcja MZK) wpadł na pomysł przyklejania reklam na szybach. Z początku były to jeden, dwa niewielkie banery na cały autobus. Teraz jest tego coraz więcej. Widziałem autobus, w którym naliczyłem trzynaście takich banerów po jednej stronie. Wieszane one są na wysokości siedzenia pasażera tak, że zasłaniają coraz dokładniej okna i to co za oknem. Zmniejsza to znacznie komfort jazdy.

W tym miejscu przychodzi mi do głowy pytanie, czy ktoś w ogóle przejmuje się czymś takim, jak komfort jazdy autobusem MZK? Wątpię. Wygląda na to, że chęć zysku za prezentację reklam ważniejsza jest od tego, co pasażer widzi lub nie za oknem autobusu. Tu pytanie następne,kto dla szefów MZK jest ważniejszy: pasażer czy reklamodawca? I czy autobusy miejskie są dla pasażerów, do przewożenia ludzi, czy dla MZK do łatania dziur finansowych? Podobnie rzecz ma się z tramwajami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.06.2010 17:05

No właśnie! U mnie we Wrocławiu jest to samo i ja mam dość...jak Pan lubię widzieć co mam za oknem:) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.