Facebook Google+ Twitter

Dla kogo pracują władze Rudy Śląskiej?

Postawa władz Rudy Śląskiej odnośnie budowy spalarni śmieci w Zabrzu jest skandaliczna. Czy naprawdę urzędnicy, którzy zostali wybrani, żeby reprezentować rudzian, nie mają nic do powiedzenia w sprawie tak ważnych inwestycji?

 / Fot. Rudzianie RazemW trakcie spotkania z mieszkańcami, które odbyło 24.10.2016 w Szkole Podstawowej nr 36 w Rudzie Śląskiej władze miasta zarzuciły członków stowarzyszenia „Rudzianie Razem” brak działań przeciw budowie nieakceptowanych społecznie, szkodliwych dla zdrowia i życia ludzkiego inwestycji, które buduje się m.in. w Zabrzu.

Ale czy to rola mieszkańców?

„Rudzianie razem”, którzy od lat walczą o czyste powietrze w mieście, dziwią się takim zarzutom. W końcu po to wybierają władze miasta, by to one walczyły o ich interesy. - Logicznym jest, iż wybraliśmy naszych przedstawicieli, władze miasta, które transparentnie, bezinteresownie powinny dbać oraz pilnować interesów mieszkańców. Całą odpowiedzialność za powstającą w Zabrzu instalację zrzucono na stowarzyszenie „Rudzianie Razem”. Zastanawiające jest, co w kwestii przeciwdziałania powstaniu instalacji w Zabrzu zrobiły władze miasta? – ironizują przedstawiciele stowarzyszenia „Rudzianie Razem”.

Przypomnijmy, że planowana budowa spalarni w Rudzie Śląskiej to nie jedyna inwestycja. Fortum zaczęło budowę spalarni w ramach modernizacji elektrociepłowni w Zabrzu-Zaborzu. Będzie to największa instalacja w naszym województwie, która z pewnością wpłynie negatywnie na powietrze w sąsiadujących miastach.

Więcej informacji na stronie: http://www.spalarnia.slask.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.