Facebook Google+ Twitter

Dla miłośników tańca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-20 15:48

28 marca o godz. 17:00 po raz pierwszy zostanie zaprezentowana najnowsza publikacja o tańcu współczesnym - „Terpsychora w tenisówkach. Taniec post-modern”

Książka autorstwa Sally Banes będzie tematem dyskusji, w której wezmą udział: Jadwiga Majewska, Julia Hoczyk, Katarzyna Słoboda, Sonia Nieśpiałowska-Owczarek i Daniel Cichy.
Rozmowa o tej i o innych publikacjach dotyczących tańca odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12, Pauza in Garden) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki. Wstęp wolny.

* * *

"Terpsychora w tenisówkach" to pierwsze na rynku polskim tłumaczenie tak ważnej pozycji należącej do kanonu teoretycznych rozważań nad tańcem współczesnym. Napisana przystępnym językiem, ukazuje szerokie tło społeczne i artystyczne, z którego wyrosła i na którym rozkwitła amerykańska awangarda taneczna. Zarazem jednak rozważania Banes mają charakter uniwersalny, traktują o tańcu jako takim. Autorka zaczyna od przybliżenia historii ruchu postmodernistycznego, a następnie koncentruje się na portretach najważniejszych postaci tamtej epoki. Książkę wypełniają wnikliwe opisy i błyskotliwe interpretacje głośnych przedstawień. Czytając ją, przekonamy się, że dokonania artystów, o których pisze Banes, stanowią źródło inspiracji dla tego, co w tej dziedzinie sztuki dzieje się obecnie. Poznamy nie tylko taniec, ale również sztukę plastyczną, teatralną i, rodzący się w Nowym Jorku lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, performance artystyczny.

(Paulina Kabalak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.