Facebook Google+ Twitter

Dla nieodpowiedzialnych matek - sterylizacja?

Jako były pracownik szpitala, jako kobieta i jako matka własnych dzieci, mam odwagę zainicjować dyskusję na temat, o którym się w kraju nie mówi. A przede wszystkim nie mówią tzw. obrońcy życia, którym na sercu i bilbordach leży usunięta, ale na temat zygoty donoszonej przez patologiczne matki jakoś głosu nie zabierają.

Oto w ciągu ostatnich 10 dni pijana w sztok matka rodzi piąte, nasycone alkoholem dziecko, które szans na normalność ani fizyczną ani umysłową nie ma żadnych. Kolejna mamuśka wydaje na świat dzieciaka tak naćpanego, że jego żywot naznaczony będzie trudnymi do przewidzenia ubytkami rozumu i ciała. Wreszcie - od dawna znana w środowisku ćpunka dmucha swojemu dziecku narkotykiem do buzi, aby je uspokoić, tłukąc je dla lepszego efektu po głowie. Okaleczając je w sposób nieprzewidywalny na dalszy, nędzny żywot. Rzecz jasna, nie wszystkie tego rodzaju przypadki są wykryte lub wychodzą na jaw.

Mnie chodzi o konkretne przypadki matek pozostających w dyspozycji wymiaru sprawiedliwości. Od czegoś wszak trzeba zacząć. Ponieważ w najbardziej drastycznych przypadkach (jak wymienione powyżej) nikt nie ma złudzeń, iż matka się "poprawi", wyleczy, zmieni postępowanie, zacznie kochać i hołubić dzieci z przypadkowych ciąży - uważam że kobiety te powinny być sterylizowane. Niechże się kochają do woli. Ale bez zachodzenia w ciążę.

Zdaję sobie sprawę, że w tym momencie osoby wrażliwe na prawa człowieka rwą włosy z głowy i wyrażają się pod moim adresem niedwuznacznie i paskudnie. Nic nie szkodzi. Podtrzymuję swoje zdanie, ponieważ kobiety te, mając prawo do życia na własny, patologiczny sposób, wydają na świat dzieci skazane na kalectwo, pozbawiając je prawa do normalnego życia.

Temat jest niesłychanie drażliwy i spodziewam się zażartej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (117):

Sortuj komentarze:

Myslę że powinno się to wprowadzić także u nas nie wykluczając sterylizowania czternasto i piętnastolatek

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie Jadwigo co to to nie...sterilizacja uf...to tak jak w szwecji...tam chcą kastrowac włuczęgów i bezdomnych by się nie rozmnazali bo i po co pogłembiac owe patologie ale kto dał drógiemu człowiekowi prawo do sterylizacji sądzenia go!!! czy zabijania drugich eh.....mam mieszane uczucia jadwigo po przeczytaniu twojego artykółu serio .....to już leprza jest mojim zdaniem aborcja niz kaleczenie dorosłego świadomego osobnika eh..... cóż ja zgadzam się z aborcją ale jak kobieta chciała by usunońć moje potomstwo to ja usunoł bym ją no chyba ze razem zadecydowalibyśmy iz nalerzy płód usunońc bo jest chory czy coś takiego to inaczej i popieram niestety sterilizacji nie!!!!!!
Sterilizacja jak to wogule brżmi fuj.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

zegler - z całym szacunkiem ... kobiety miewają partnerów slubnych i nieślubnych. Ci panowie bywaja pijakami, bywaja rownież gwałcicielami (tak - nawet ślubne żony bywaja gwałcone).
Kobieta dojrzała która nie potrafi lub nie może wyeliminować takiego osobnika ze swego zycia a nie chce miec dzieci potrafi zabezpieczyć się przed przypadkową ciążą.
To po pierwsze i chyba nie trudne do zrozumienia.
Po drugie - nie są przedmiotem niniejszej dyskusji kryminalne wyczyny zboczeńów gwałcących w krzakach przypadkowo napotkane kobiety, dziewczeta, dzieci.
Przedmiotem dyskusji jest: jak i czy wogóle uniemozliwiać patologiczne macierzyństwo kobietom pozbawionym uczuc elementarnych (milosci macierzyńskiej). Których poziom umyslowy nie obejmuje pojęcia odpowiedzialności ani za skutki pozycia, ani za poczęte i wydawane na swiat zycie.
Nie potrafię Ci tego jasniej wytłumaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2007 22:45

Raz jeszcze zacytuję : "W gruncie rzeczy to od kobiety zależy czy zajdzie w ciążę z partnerem (mężem) w sytuacji ekstremalnej.( pijanstwo, gwałt)".

Od kobiety zależy, czy zostanie zgwałcona?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sterylizacja... I zakaz adopcji. Plus dla autorki. Za własne zdanie, odwagę i fajny styl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oliwia Piotrowska
"Fanka psychoanalizy, ciętych dyskusji, włoskiej kuchni, muzyki z pazurami i przyciężkiego kina. Zawsze zaangażowana. Bieżące hobby : nadbudowywanie znaczeń... "

Nadbudowywanie znaczeń - stąd też przypisywana mi "rola ofiary za sluszna sprawę".
" ....już rozumiem, rzekł Koziołek
to zapewne po francusku." (-) Makuszyński
:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oliwio! A gdzie Ty widzisz abym robiła z siebie ofiarę? Nie mam w sobie żadnego zacięcia na cierpiętnicę. Natomiast faktem jest że obrywam solidnie (również od Ciebie) za WYWLECZENIE PASKUDNEGO TEMATU i poddanie pod dyskusję szokujacej propozycji.
Jeżeli komuś dla zbilansowania brakuje dyskusji na temat sterylizacji moczymordów, ćpunow i dzieciorobów, może na ten temat napisać i znowu będziemy wszyscy deliberować.
A ja chętnie tym razem zasiądę na widowni.
"Z wieku mi i z urzędu ten zaszczyt należy"... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, nie rób z siebie ciepiącej za słuszną sprawę ofiary, błagam, jesteś na to zbyt inteligentna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

~ zegler - czy nie przyjmujesz do wiadomosci, że ciążę (dziecko w łonie) nosi MATKA i to ona jest odpowiedzialna za jego zdrowie i kondycję w momencie urodzenia? W aspekcie zachowań świadomych i zależnych od jej woli.

Nic nie stoi poza tym na przeszkodzie, aby ktoś z dyskutantów napisał słow parę na temat ojcostwa tak, aby sprowokować dyskusje zasadniczo, a nie jako uboczny wątek do trwającej tutaj.

Kto następny własną głowę nadstawi na gromy? Zachęcam. To bardzo pouczajace doswiadczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, na ile wiarygodne są zdania o ster. dobrowolnej - http://www.federa.org.pl/publikacje/mat_info/steryliz.htm

Czym jest sterylizacja?
Sterylizacja jest uznaną w wielu krajach trwałą metodą antykoncepcyjną wybieraną przez osoby, które już nie chcą lub nie mogą mieć dzieci. Jest to jedna z nielicznych metod dostępnych także dla mężczyzn.

O tym, że sterylizacja jest legalną metodą antykoncepcyjną, wyraźnie mówi prawo m.in. następujących krajów:
Austrii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Panamy, Singapuru oraz niektórych stanów USA (w pozostałych stanach sterylizacja jest legalna, ponieważ nie jest zakazana).
W innych krajach (np. w Salwadorze) jest ona legalna na mocy rozporządzeń ministerialnych
W wielu krajach sterylizacja jest legalna, ponieważ prawo jej nie zakazuje. Tak jest m.in. w Australii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Chinach, Korei Południowej, większości byłych krajów Wspólnoty Brytyjskiej, większości stanów USA i państw, których prawodawstwo wywodzi się z ustawodawstwa angielskiego lub z prawa zwyczajowego (np. w Indiach)

Zalegalizowanie sterylizacji w Polsce jako metody antykoncepcyjnej będzie zgodne z rozwiązaniami prawnymi przyjętymi w wielu innych krajach. W krajach tych respektuje się prawa reprodukcyjne, uznane w międzynarodowych dokumentach praw człowieka, a wśród nich prawo do świadomej i dobrowolnej rezygnacji z własnej płodności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.