Facebook Google+ Twitter

Dla uczczenia "Pamięci Bruna"

„Pamięci Bruna”, pod takim hasłem będzie odbywał się koncert, poświęcony pamięci tragicznie zmarłego muzyka Marcina Brunera. Zginął on w wypadku motocyklowym pod koniec sierpnia zeszłego roku. Koncert odbędzie się 23 stycznia.

Plakat koncertu / Fot. Urząd Miasta Ruda Śląska„Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”, tymi słowami pożegnali Marcina Brunera przyjaciele z zespołu Kilijoy. Młody, 30-letni muzyk miał przed sobą całe życie. Mieszkał i tworzył w Rudzie Śląskiej. Zginął tragicznie w wypadku motocyklowym na głównej ulicy Rudy Śląskiej 29.08.2008 roku. Sprawcą nieszczęścia był pijany kierowca, który odniósł jedynie lekkie obrażenia, muzyk zmarł na miejscu.

23 stycznia odbędzie się koncert poświęcony pamięci Bruna - tak nazywali go przyjaciele. Muzyk, grał na perkusji, pozostawił dwóch synów oraz żonę. I to właśnie im będzie przekazany dochód z imprezy. Koncert odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej, o godzinie 17. Wejściówka kosztuje 17 złotych. Wśród wykonawców będzie m.in. zespół Killjoy, z którym Bruner współpracował. Na krótko przed śmiercią rozstał się jednak z artystami z tej kapeli. W koncercie wezmą udział również grupy Horrorscope, The No Mads, Iscariota, Piff Pare. Prawie wszystkie pochodzą ze Śląska. Grają różne style muzyki. Łączy ich jedno, wszyscy chcą pomóc rodzinie tragicznie zmarłego Marcina.

Udział w koncercie weźmie także Mirek Muzykant. Niesamowity perkusista, pochodzący z Zabrza. Gra na specjalnie skonstruowanym dla niego zestawie perkusyjnym Od 2005 roku rozpoczął koncerty solowe. Pierwszy z takich koncertów miał miejsce właśnie w Rudzie Śląskiej w Młodzieżowym Domu Kultury. Jest niesamowity – takie opinie ma jego temat można usłyszeć. Na perkusji gra nie tylko pałeczkami, trzymanymi w rękach, ale również w nogach. Jest wszechstronnie uzdolniony.

Aby wszystkich zachęcić do udziału w koncercie, poniżej znajduje się link do oficjalnej strony Mirka, na której można usłyszeć próbkę jego możliwości.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy przy różnych rytmach. 17 złotych to nie jest duży wydatek, a można pomóc rodzinie, która przeżyła ogromną tragedię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chyba da się coś z tym zrobić.
dzięki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.