Facebook Google+ Twitter

Dlaczego biznesmen nagrał prezydenta?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 06:42

Zemsta, strach przed Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub konflikt w interesach - to zdaniem "Dziennika" potencjalne powody dla których Sławomir Julke nagrał prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Gazeta zastanawia się jakie były przyczyny wybuchu afery korupcyjnej w sopockim ratuszu. Zdaniem "Dziennika", przyczyną wybuchu "afery sopockiej" mogła być sprawa działek w atrakcyjnych punktach miasta. Zdaniem policjanta z Sopotu, na którego powołuje się gazeta, Jacek Karnowski nie wywiązał się z obietnic danych pewnemu deweloperowi dotyczących wydania pozwoleń na budowę. Inwestor poniósł straty finansowe i dlatego się zemścił wykorzystując do tego celu biznesmena.

Innym powodem, podanym przez "Dziennik" mógł być strach przed CBA. Gazeta przypomina, że przed wyborami w 2007 roku Biuro zażądało wykazu sprzedaży nieruchomości w Sopocie. Nie wiadomo, co w dokumentach w sprawie nieruchomości znalazło CBA. Wiadomo - jak pisze "Dziennik", że od kilku miesięcy agenci Biura przesłuchują wiele osób związanych z interesami, w których udziały ma miasto. Zdaniem gazety, istnieje prawdopodobieństwo, że osoba, która wrobiła Karnowskiego, to właśnie agent CBA.

"Dziennik" nie wyklucza, że przyczyną wybuchu "afery sopockiej" mógł być konflikt w interesach . Gazeta uważa, iż Julke mógł uznać, że prezydent próbuje przeszkodzić mu w kupnie centrum handlowego i dlatego go nagrał. Zdaniem gazety, sama transakcja jest bardzo dziwna. Z jej analizy wynika, że mogli w niej brać udział inni, nieujawniani oficjalnie inwestorzy, i to oni mogli pchnąć Julkego do działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.