Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35490 miejsce

Dlaczego człowiek przestaje sie modlić? - zapraszamy na debatę

W tę środę w krakowskim Centrum Kultury i Dialogu odbędzie sie debata, w której wezmą udział: Kazimiera Szczuka - krytyk literacki, Bogdan de Barbaro - psychiatra, Krystian Lupa - reżyser, Jarosław Naliwajko SJ - ksiądz i psychoanalityk.

Debata w CKiD - Aula wypełniona "po brzegi"Krakowskie Centrum kultury i Dialogu co dwa tygodnie organizuje debaty na różnorodne tematy. Tym razem tematem zaproszeni goście będą dyskutować o tym, dlaczego człowiek przestaje się modlić. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w takiej debacie, mogą przyjść w środę 18 kwietnia o godzinie 18.30 do Auli Ignatianum przy ul. Kopernika 26.

Krakowskie Centrum Kultury i Dialogu (CKiD) powstało w 1998 roku z inicjatywy o. Stanisława Musiała SJ. To instytucja akademicka, która zajmuje się przede wszystkim budowaniem dialogu między reprezentantami różnych religii, kultur i światopoglądów. Jak czytamy na oficjalnej stronie, Centrum czerpie inspirację z ducha chrześcijańskiego uniwersalizmu, wyrażonego w nauczaniu Kościoła katolickiego oraz dekretach Zakonu Jezuitów. Obecnym Dyrektorem Centrum jest o. Janusz Salamon. Dyrektor Centrum Kultury i Dialogu

Aula w Wyższej Szkole Filozoficzno - Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie.CKiD realizuje swoją misję poprzez organizowanie publicznych debat, seminariów i konferencji naukowych, działalność publicystyczną i wydawniczą. Stanowi także integralną część Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, gdzie ściśle współpracuje z tamtejszą społecznością studencką.

Na każdą debatę CKiD przyjeżdżają nietuzinkowe osobistości, które nie tylko przyciągają swoim nazwiskiem i osiągnięciami, ale i dzielą się poglądami i wątpliwościami. Wszystko po to, aby łatwiej zrozumieć różne opinie na ten sam temat. W ten sposób buduje się płaszczyznę dialogu i zrozumienia, o które tak trudno we współczesnym świecie.

Serdecznie zapraszam na debatę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.