Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Impresje Artystyczne odbędą się w Aleksandrowie Kujawskim?

Współautorzy: Marta Wróbel

"Impresje Artystyczne 2009" trwają od paru dni. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz fundacji Pro Omnibus oraz władz Ciechocinka (w którym to impreza odbywała się do tej pory) i Aleksandrowa Kujawskiego, w którym koncerty odbędą się w tym roku. Nie obyło się bez ostrej wymiany zdań między władzami fundacji a władzami Ciechocinka.

Konferencja prasowa. / Fot. M. WróbelW tegorocznym, XIII Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, który odbywa się od 16 lipca do 2 sierpnia, bierze udział 40 młodych, utalentowanych niepełnosprawnych osób.
Koncerty odbywają się z udziałem orkiestry pod dyrekcją Marka Czekały z gościnnym udziałem kompozytora Piotra Salabera.

Warsztaty wokalne, czyli najważniejszą część festiwalu, prowadzi pięcioro instruktorów: Ewa Lewandowska, Kasia Piasecka, Agnieszka Brząkalik, Agnieszka Olszewska i Mateusz Ziółko. Nowością na tegorocznych warsztatach są zajęcia ze studentkami UKW w Bydgoszczy, które to prowadzą zajęcia poetycko-teatralno-recytatorskie.

Warto podkreślić, że do tej pory festiwal odbywał się w całości w Ciechocinku, w tym roku jest jednak inaczej, ponieważ cześć warsztatowa odbywa się właśnie tam, a same koncerty grane będą w Aleksandrowie Kujawskim.

- Mam nadzieję, że ta "13" nie będzie w niczym przeszkadzała, żeby wszystkie kwestie komunikacyjne, techniczne, merytoryczne zostały przygotowane na poziomie właściwym tak jak w latach ubiegłych - podkreślał burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Cieśla. - Pojawiła się propozycja, żeby festiwal
zorganizować w Aleksandrowie, więc przyjmujemy go z radością, satysfakcją, że może taki festiwal odbyć się w naszym mieście, niewątpliwie dla miasta jest to wielka promocja - dodał.

Burmistrz zapewnił, że połączenie komunikacyjne między Aleksandrowem a Ciechocinkiem jest bardzo dobre - zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe dla wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w koncertach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, żyjemy w państwie obrzydliwie zbiurokratyzowanym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.