Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33596 miejsce

Dlaczego istnieję? Po co otrzymałem życie?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-24 13:24

Jakby nie patrzeć to tylko dwa pytania. Dla każdego z nas ważne jest by zrozumieć: czym tak naprawdę jest dla nas życie? Czym ono tak właściwie jest? Czy potrafimy docenić to, że otrzymaliśmy tak wielki "dar"?

To Ty Panie dałeś mi życie, nadzieję na szczęście, na lepsze jutro oraz wielką siłę odnalezienia właściwej drogi w życiu podążając Twym śladem. Dziękuję Ci za to, za życie, szansę, za to że mogę znaleźć się tu gdzie jest moja rodzina, przyjaciele, autorytety, tak wspaniali ludzie, którzy z chęcią mi pomagają, wspierają, podtrzymują na duchu w trudnych chwilach w moim życiu. To właśnie oni zwracają uwagę na mój codzienny język czy sposób zachowania się.

Do napisania tego artykułu zdecydowałam się skorzystać z Pisma Świętego i wykorzystać Psalm. Po jego dokładnym przeczytaniu zrozumiałam, że nie należy grzeszyć posługując się nieodpowiednimi, niegrzecznymi i wulgarnymi zwrotami kierowanymi do bliskich, znajomych czy nawet obcych.

Jak dobrze wiecie, życie każdego z nas przemija. Jak mówi nam Księga Koheleta, to marność, która ma nadzieję właśnie w Tobie drogi czytelniku, krótko mówiąc: w każdym z nas. Modląc się codziennie do Ciebie Panie prosimy Cię często o wybaczenie za popełnione grzechy, bezmyślnie popełnione błędy, wysłuchanie próśb, o pomoc, radę czy też za złe szukanie miejsca drogą zbliżoną do grzechu. Nie możemy grzeszyć! W ten sposób nie doceniamy życia jako bożego daru.

Grzesząc życie staje się dla nas czymś obojętnym. Niektórzy nawet myślą: "A żyję sobie i co z tego. Żyję bo żyję". Nie należy w ten sposób podchodzić do tego. Musimy nauczyć się doceniać to co nam jest dane! Mamy problemy - trudno najwidoczniej musi tak być. Ale wtedy szukamy odpowiedniego wyjścia i szukamy pomocy.

Trzeba zrozumieć, że życie ma nie tylko jedną - tą dobrą stronę. Jest nie tylko radością, nie tylko wiąże się z samymi sukcesami, z dobrymi rzeczami, ale również ma swoją drugą stronę - kłopoty, zmartwienia i problemy. Przemyślmy to!

Ja osobiście uważam, że otrzymałam życie po to, aby zaznać na "własnej skórze" jakim jest ono darem z rąk bożych. To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że zostałam tym obdarowana, że dzięki temu mogę pogłębiać swoją wiedzę, podróżować po najskrytszych zakątkach kraju, poznawać nowych, mądrych ludzi, niekiedy nawet sławnych, podziwiać przepiękną otaczającą przyrodę, cieszyć się każdą chwilą spędzoną tutaj - razem z wami wszystkimi na ziemi.

Bóg nas kocha i dlatego ofiarował nam życie. Jednak musimy to docenić i w szczerej modlitwie, dobrych czynach dziękować Mu.

A czym dla was jest życie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie da się nie grzeszyć, wszyscy grzeszymy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego otrzymałas życie - zapytaj rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością przeczytałam ten pełen entuzjazmu tekst :)
Życie jest wielkim darem, warto go przeżyć w stanie miłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.