Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Janusz Korwin-Mikke zadaje się z Januszem Palikotem?

Janusz Korwin Mikke w kampanii wyborczej często pokazywał się z Januszem Palikotem, największą nadzieją środowisk lewackich. Czyżby szef Nowej Prawicy wyleczył się ze swojej pogardy do lewactwa?

Można odnieść takie wrażenie wspominając kampanię wyborczą JKM; jedyny reprezentant prawicy zbratał się z człowiekiem, który według większości konserwatystów jest zagrożeniem dla Polski. Dla przykładu jego polityczny przyjaciel, Stanisław Michalkiewicz wprost mówi kim jest Janusz Palikot. Według felietonisty "Naszego Dziennika" Janusz Palikot jest wydmuszką starszych i mądrzejszych (czytaj służb specjalnych, które de facto rządzą Polską), którzy aby lepiej ukryć swoje zamiary postanowili wywołać wojnę religijną.

Według Michalkiewicza ten plan polega na przekierowywaniu nieuniknionej nienawiści wynikającej z pogarszającej się sytuacji finansowej, bezrobocia itd., na Kościół katolicki. Skoro Palikot jest tylko figurantem, w takim razie co o nim myśli jedyny polski prawicowiec, ostatni liberał? "Chyba już wolę, żeby wygrał Janusz Palikot, niż ci złodzieje z bandy czworga" - powiedział JKM. Zaś komentując wyniki wyborów przyznał bez żadnych ogródek, że Palikot zyskał kilka procent kosztem Nowej Prawicy. Zauważył to również Rafał Ziemkiewicz, który napisał, że Palikot przejął "jajcarski elektorat" Korwina i teraz ma około 10 proc.

Współpraca obydwu panów Januszów jest niezaprzeczalna, ich głównym hasłem kampanii wyborczej były słowa JKM:" Ja jestem prawdziwa prawica, pan Palikot to prawdziwa lewica. Obaj nienawidzimy "Bandy czworga" - jesteśmy politykami antyestablishmentowymi. Nic więc dziwnego, iż kiedy PKW poważnie ograniczyła prawa wyborcze "Nowej Prawicy" ludzie, którzy nie mogli oddać głosu na Korwina, głosowali na jego kumpla, drugiego Janusza, żeby było śmieszniej.

Pamiętam, jak Korwin mówił, że Michalkiewicz jest jednym z nielicznych ludzi w Polsce, których warto słuchać. Przyjmując tą cenną wskazówkę pytam: "Czy Janusz Korwin-Mikke w kampanii zbratał się z człowiekiem lansowanym przez bezpiekę?". Janusz Palikot reprezentuje ruch, który przez JKM był często opisywany jako zagrożenie dla naszej łacińskiej cywilizacji - "te sukinsyny chcą zniszczyć naszą cywilizację", "wszystko stanęło na głowie", "to nie jest nasza cywilizacja", "w tym systemie ludzi traktuje się gorzej niż zwierzęta"- wielokrotnie grzmiał Korwin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.