Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8581 miejsce

Dlaczego Jezus jest taki ważny?

Kiedy 2 tysiące lat temu urodził się w Betlejem judzkim, król Herod dowiedziawszy się o tym, przeraził się, że utraci władzę. Wpadł w gniew, gdy mędrcy nie powiadomili go o miejscu, w którym przebywało dziecko.

Rozkazał zabić wszystkie dzieci w wieku do dwóch lat w Betlejem i okolicach. Jezus jako malutkie dziecko musiał emigrować z Izraela do Egiptu. Był uchodźcą politycznym. Zachowanie jego życia było bardzo ważne bo w przyszłości miał wypełnić ważną rolę, nieść ludziom pokrzepienie, nauczać ich moralności, mówić o przyjściu Królestwa Niebieskiego a na koniec złożyć swoje życie na okup za grzeszną ludzkość.

Dlaczego Jezus jest dziś taki ważny? Bo jest kluczem do zbawienia. Jest Synem Boga, ale przybrał postać pokornego człowieka aby wziąć na siebie nasze winy a nas samych uczynić niewinnymi, godnym życia wiecznego w przyszłym, nowym, sprawiedliwym świecie.

Dlaczego Jezus ma dzisiaj dalej wielu naśladowców? Bo jako autorytet nie ma sobie równego we współczesnym świecie, jego pełna miłości osobowość i ofiarne życie urzeka i fascynuje, stanowi niedościgły wzór dla nas grzesznych ludzi.

Mądrość Nauczyciela z Nazaretu jest dzisiaj jak najbardziej na czasie. Na przykład, jaki wzór władcy politycznego Jezus postulował? Powiedział do swoich uczniów: jeśli ktoś z was chce być wielki niech będzie sługą wszystkich. Sam ubogi i bezdomny wyniósł godność wszystkich biednych ludzi na świecie do wysokiej pozycji. Jezus jest drogą, prawdą i życiem, jest prawdziwym chlebem życia dostępnym dla każdego.

Żaden światowy kryzys ekonomiczny, globalne ocieplenie klimatu czy tsunami nie zmieni faktu, że chrześcijanin ma oparcie w Chrystusie, swoim Panu i Zbawicielu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

To samo (żydowskie kłamstwa i bajki...) mówili o chrześcijanstwie wyznawcy tradycyjnych europejskich religii! Aleksander Wielki i Juliusz Cezar byli w większym stopniu postaciami historycznymi niż Jezus z Nazaretu! Tyle że nie okłamywali oni innych, mówiąc im, że po śmierci będą żyć wiecznie. Tak kłamią tylko prorocy wszystkich bez wyjątku mono-teizmów! Oto w co wierzą muzułmanie:) http://www.youtube.com/watch?v=Jpx8h9eL2I8&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2009 16:59

"Żaden światowy kryzys ekonomiczny, globalne ocieplenie klimatu czy tsunami nie zmieni faktu, że chrześcijanin ma oparcie w Chrystusie, swoim Panu i Zbawicielu".
Apostoł Paweł : "Wszelkie zło tego świata jawi się z miłości pieniędzy". A to marność nad marnościami... (Kohelet) Dziękuję, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fascynujesz się Wojciechu mitologią a to są przecież fałszywe opowieści, kłamstwa, bajki a Jezus jest prawdziwą postacią historyczną i prawdziwym bohaterem, był człowiekiem bez grzechu, synem Boga więc wodzowie ludzcy, cesarze, jako grzesznicy nie mogą się równac z Jezusem.
Chyba, że dla ciebie grzech,kłamstwo, zło i cierpienia wywołane przez grzechy to drobiazg?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor tekstu: Wojciech Rudny; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,5537
Życie Jezusa jest mało porywającym i mało rozbudzającym heroiczną wyobraźnię przykładem dla kogoś, kto od dzieciństwa obcuje z herosami „pogańskich" mitów. Dlatego np. mnie, wychowanemu na mitach Hellady i Rzymu, tak łatwo przychodzi zrozumienie idei i myśli kogoś takiego jak cesarz Julian, przez chrześcijan zwany Apostatą, a przez politeistów - Wielkim (w mojej opinii był to ostatni Europejczyk i ostatni najbardziej ludzki i moralny władca na rzymskim tronie. Później byli już tylko judeochrześcijanie - katolicy i ortodoksi. Europejskie ciała, ale duch nie stąd). Zastanówmy się przez chwilę, cóż bowiem i dla wielkiego Juliana mógł znaczyć najbardziej heroiczny i zuchwały zarazem wyczyn Jezusa, jakim była słynna - przy użyciu siły fizycznej — napaść na kupców w jerozolimskiej świątyni? Cóż to za bohaterstwo wobec nadludzkich i heroicznych czynów, jakich na co dzień dokonywali starożytni herosi Hellady i Rzymu, czy choćby już nie mityczny, ale w pełni historyczny: Aleksander Wielki czy Juliusz Cezar? Jeśli już jakiś człowiek dla mnie ma być Bogiem, to na pewno nie jest to Jezus przez swoich wyznawców zwany Chrystusem. Zapraszam na mój blog http://epafroditos.blogspot.com/2008/03/pogaski-duch-europy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.12.2008 19:02

Dla mnie osobiście jest bardzo ważną postacią historyczną, która odegrała ogromną rolę w losach historii świata. Jak wielu innych po Nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w zajawce ten archaiczny imiesłów uprzedni jest użyty poprawnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos , Pani Jadwiga przypomniała mi o czymś.
Czy wiecie dlaczego akurat Nowy Rok 1. jest świętem, a 2. zaczyna się nowy kalendarzowy z nocy 31 grudnia.?
dokładnie 7 dni po urodzeniu się Jezusa?

albowiem 7 dnia, jak wszyscy chłopcy wówczas, Jezus został ochrzczony, czyli obrzezany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wam za komentarze :-)
Nie ma sensu uważać siebie za lepszego od innych z tytułu swojej wiary czy religi bo nie świadczy to o pokorze a wzajemna życzliwość obala dzielące nas bariery.Jezus był dobry dla samarytan, pogan i faryzeuszy, dawał im wolność wyboru, czy w niego uwierzą czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wazne jest rozbicie jedności w obrebie religii starozakonnej: pierwszymi chrześcijanami byli Żydzi, a pierwsze spory miedzy pierwszymi wyznawcami Jezusa (ujmując rzecz najbardziej skrótowo) powstały na tle: kto jest lepszym chrześcijaninem - Żyd obrzezany, czy nie Żyd, nie obrzezany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To samo co w art.usłyszałam dziś na mszy św.
Po prostu bądźmy dla siebie życzliwi mimo różnic w postrzeganiu świata czy wyznawanej religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.