Facebook Google+ Twitter

"Dlaczego Kaczyński kłamie?" PSL i PiS walczą o rolników

W niedzielę ugrupowania PSL i PiS zorganizowały obchody 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Wydarzenie stało się okazją do wymiany ostrych słów przez polityków obu partii, a wszystko w związku z eurowyborami - oceniają komentatorzy.

 / Fot. Autor: Piotr Drabik from Poland (Jarosław Kaczyński  Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefinedW weekend PSL złożył w Warszawie kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera Polski, równolegle delegacja PiS udała się do Wierzchosławic - miejsca urodzenia polityka, by tam złożyć wieniec jego grobie.

"Może tam uderzą się we własne piersi. Myśmy za rządów Jarosława Kaczyńskiego, gdy prezydentem był Lech Kaczyński, prosili o kasację wyroku dla Witosa z procesu brzeskiego i przywrócenia mu Orła Białego, oni nas nie poparli" - skomentował sytuację w "Gazecie Wyborczej" (nr 15, 20 stycznia 2014 r.) Jarosław Kalinowski, europoseł z ramienia PSL.

W 2005 r. za rządów PiS, PSL złożyło w Ministerstwie Sprawiedliwości wniosek o kasację wyroku, jednak został odrzucony. Wniosek został ponownie przedłożony w 2008 r. - Ministerstwo Sprawiedliwości odrzuciło również tę prośbę. W 2011 r. Bronisław Komorowski ostatecznie dokonał rehabilitacji przywódcy ludowców.

Minister rolnictwa z ramienia PSL, Stanisław Kalemba, w rozmowie z GW ocenił: "PiS będzie nas atakował w sprawie pieniędzy dla wsi, to, co oni wygadują w Sejmie, to Himalaje kłamstwa. Przecież w 2006 r. Jarosław Kaczyński dał w Brukseli sygnał, by obniżyć środki na rolnictwo". W trakcie weekendowego konwentu ludowców rozdawano również broszurę informacyjną: "Dlaczego Kaczyński Kłamie", punktująca jego współpracę z Davidem Cameronem dążącym do ograniczenia środków na Wspólną Politykę Rolną.

Podczas niedzielnych obchodów w Wierzchowicach Jarosław Kaczyński mówił: "Musimy pamiętać, kto broni interesów polskiej wsi, a kto bronić ich nie chce. Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi. "Dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS" - dodał lider ugrupowania.
Wizyta w Wierzchowicach oceniana jest jako element kampanii do Europarlamentu, mającej pozyskać poparcie ludności wiejskiej. PiS poprzez aktywną kampanię miałoby dążyć do zagarnięcia elektoratu tradycyjnie głosującego na PSL, stąd zdecydowana reakcja ludowców.

Dziś w rozmowie z Polskim Radiem, poseł PiS Joachim Brudziński oświadczył, że "PiS nie idzie na wojnę z ludowcami", "Choć trzeba przyznać, że jest spór" Brudziński zarzucał PSL, że wspiera szkodliwe dla rolników inicjatywy jak wykup ziemi przez obcokrajowców czy sprzedaż Lasów Państwowych. Oskarżał również Ugrupowanie o nepotyzm i finansowanie własnych samorządów z bezprawnie pozyskanych pieniędzy.

Według symulacji Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Polskiego Instytutu Badań i Analiz, wybory do europarlamentu wygra PiS, zdobywając 20 z 51 mandatów, PSL miałoby otrzymać 3 mandaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Ludzie. Ratunku. Niby po czorta komu te dotacje unijne ? Jaki to ratunek dla wsi, jeśli najwyższą dotację unijną ma Królowa angielska. USA nie ma dotacji, a żarcie jest tańsze niż w Europie. Ze szczytnych zamiarów , dotyczących unijnych dotacji powstała wielka bzdura. Bzdura dla stworzenia posad różnego typu synekur dla "obrońców ludu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku
trudno się z Tobą nie zgodzić .Grają od lat na tej scenie tę samą sztukę " Jak wykiwać przeciwnika ".
Jak zaczną się na tej scenie eliminować zostaną tylko klakierzy i statyści :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska Dzisiaj 14:30

Dlaczego od razu "cyniczna" gra? Czyż ten poważny polityk mógłby robić coś cynicznego...? Wszyscy wiemy, że politycy poruszają się na "scenie politycznej". Oni sami tak określają ten "teatr", chociaż według wielu wyborców raczej postrzegany on jest, jako jedno wielkie bagno. A w teatrze przecież się gra, wszystko jest "na niby"... Więc jaki aktor, taka gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No w końcu jesteś młody, wykształcony, z dużego miasta ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, niestety pochodzimy z tego samego miasta.
Jestem w stanie zrozumieć, małomiasteczkowa i zaściankową frustrację. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macie ze sobą wiele wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyne co prezesa łączy z wsią, to słoma wystająca z butów i łajno poprzyklejane do cholewek....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński postawił sobie za cel ....wyeliminować PSL aby w 2015 roku nie weszli do parlamentu . Tym sposobem wzrośnie % wyborczy PiS -u . To cyniczna , gra Kaczyńskiego .
Mam nadzieję ,że PSL poradzi sobie z tym agresywnym atakiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rolnicy są w kropce. Ksiądz każe głosować na wrogi UE PiS, a oni, bez polityki rolnej Unii, nie mieli by maszyn John Deer czy New Holland.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uściślijmy, w jakim znaczeniu "walczą o rolników" - walczą o ich dobro czy o przyszłych wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.