Facebook Google+ Twitter

Dlaczego ludzie korzystają z pomocy wróżki

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-07-09 21:00
 • Creative Commons

Dla większości ludzi wróżenie kojarzy się z umiejętnością wizualizacji faktów i zdarzeń, które będą dopiero miały miejsce w naszym życiu lub w bliższej - dalszej przyszłości.

Wizerunek karty Tarota - Egorov. / Fot. Fot. A. NadzikowskiO przepowiadaniu przyszłości Marie-luise Von Franz miedzy innymi napisała tak: "Gdybym umiała zredukować drzewo do ziarna, mogłabym także przewidzieć, jakie drzewo wyrośnie z tego ziarna. Gdybyśmy znali kwintesencję sytuacji, moglibyśmy przewidzieć jej konsekwencje. Tak samo, jak fizyk nie potrafi do końca przewidzieć pojawienia się unikalnego zjawiska - przepowiednia nie może precyzyjnie przewidzieć zdarzenia".

Prawdziwe życie to narodziny i śmierć, mieszanka łez i śmiechu, smutku i zabawy, chwil radości i chwil powagi. Nie zawsze potrafimy sprawnie i szybko łączyć ze sobą pozornie sprzecznych tematów. Każdy temat chcemy zawsze oddzielać od siebie grubą krechą i nie widzimy, że tak naprawdę wszystko ze wszystkim się łączy. Nie każdy potrafi nabierać dystansu do swoich problemów, nie umie się odprężać, cieszyć się drobnymi sprawami. Nie widzi, że świat wokół nas żyje innymi sprawami. Z chwilą gdy nie potrafimy zaakceptować tych faktów to zaczyna się
problem. W poszukiwaniu rozwiązania nie udajemy się do psychoterapeuty, ale do wróżki, o której
przyjaciółka opowiadała nam niestworzone rzeczy.

Dziś istnieje dużo zabawek - pułapek, wciągających w świat złudzeń. Przerażająco ogłupiający, współczesny świat nie daje szans na rozwój indywidualności, zniewala schematami osobowościowymi. Żeby nie przerażające fakty o działalności wszelkiego rodzaju oszustów wykorzystujących ludzkie słabości. Można by powiedzieć, że pradawni szamani ewoluowali w wróżbitów, magów i uzdrawiaczy. Przykro o tym mówić, ale tego typu naciągacze funkcjonują i dziś korzystając z ludzkich słabości oraz niewiedzy - wyłudzają pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kuba Jaworski
 • Kuba Jaworski
 • 13.07.2011 09:46

Ja akurat mam problem!!!
Kiedyś ktoś mi przepowiedział kiedy umrę, potem dwie różne wróżki zapowiedziały mi tą samą datę mojej śmierci.
Przestraszyłem się, spróbowałem przejść test na przepowiedzenie życia
na http://smierc.org
i otrzymałem znów tę datę!
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 30.10.2009 12:44

"Wywiad z szeptuchą i wiedźmą"
w kwesti wrózek:), w listopadowym "Nieznanym Świecie” ukazał się bardzo obszerny wywiad z Magda Bassendowską "wiedźmą w trzecim pokoleniu". Warto przeczytać:) Madzia z wykształcenia psycholog,i jak sama mówi "moja mama i babcia były jeszcze lepszymi wiedźmami niż ja". Madzia to wyjątkowa, wrażliwa, bardzo ciepła kobieta, która stara się ludziom pomóc... I pomaga:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aaaa... to o tym nie wiedziałam. Skoro tutaj możemy sobie spokojnie wymienić poglądy, prawdziwy Tarocista to medium, które dzięki swoim właściwościom potrafi zobaczyć więcej, niż, za przeproszeniem, kiepski psychoterapeuta. Ja także czasami obserwuję "czary-mary" magów z TV i mam na ten temat podobną opinię. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.10.2009 23:24

W kwestii Tarota jeżeli chodzi o zapłatę troszeczkę inaczej to wygląda. Zgodnie z regułą wystarczy symboliczny 1 grosz ( jeden grosz, nie przesadziłem ), lub co łaska, ale jeżeli ktoś podaje ustaloną taksę za postawienie kart, lub odkrycie każdej kolejnej karty, to już na milę śmierdzi szwindlem. Często oglądam w TV ,,pseudo Tarocistów,, którzy na telefon stawiają karty, zdarza się, że realizator pokazuje układ kart. Widzę to i wiem, także swoje zdanie na ich temat mam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Antoni! Tekst trafny. Moje gratulacje. Ja osobiście wyznaję podstawową zasadę, że za stawianie kart, czyli mówiąc inaczej - za wróżenie nigdy nie powinno się brać zapłaty, ponieważ dar przewidywania przyszłości jest darem od Siły Wyższej i tym darem nie powinno się kupczyć. Co do "wróżek" - mam na ten temat swoje osobiste zdanie. Więcej w tym gronie cwaniaków i naciągaczy, niż gwiazd na niebie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.10.2009 22:50

Ciekawy artykuł na temat horoskopów link

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.07.2009 19:31

Przepowiedzieć komuś przyszłość, to tak samo jak pozbawić go życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.