Facebook Google+ Twitter

Dlaczego media milczą o uniewinnieniu kibiców Legii?

Na oficjalnej stronie kibiców warszawskiej Legii ukazał się reportaż Piotra Lisiewicza pierwotnie opublikowany w ''Gazecie Polskiej’’ oraz Wp.pl. Dziennikarz zbadał tok postępowania warszawskiego Sądu Okręgowego dotyczącego prokuratorskich zarzutów wobec kibiców Legii w związku z incydentem przed meczem Pucharu Ekstraklasy Polonia-Legia, 2 września 2008.

Takich obrazków na Legii już nie będzie. "Żyleta" pozostanie jednak na zawsze w pamięci kibiców.  / Fot. Fot. Bartosz Wasiak/Wiadomości24.pl- Po czterech miesiącach od akcji policji przeciwko kibicom, którą chwalili się ministrowie Schetyna i Ćwiąkalski, decyzje sądów potwierdzają, że działania organów ścigania były bezprawne. Sądy nie zgodziły się na aresztowanie żadnego z kibiców, a teraz unieważniają zarządzony wobec nich przez prokuraturę dozór policyjny. Decyzją sędziów zatrzymani kibice mogą też znowu chodzić na mecze. Tymczasem w płockiej prokuraturze trwa śledztwo w sprawie łamania prawa przez policję - czytamy.

Sprawę zatrzymania ok. 700 kibiców na Powiślu oraz postawę stróżów prawa komentuje mecenas Wiesław Johann - były sędzia Trybunału Konstytucyjnego: ''Cała ta akcja przypominała mi najgorsze czasy stanu wojennego. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszystko było znacznie wcześniej zaplanowane i przygotowane. Odpowiedzialnością powinno się przede wszystkim obciążyć osobę, która podejmowała decyzje i wydawała rozkazy. To, co 2 września zrobiła policja, jest przestępstwem ściganym przez polskie prawo karne’’.

Artykuł przytacza także uzasadnienie sędziego Krzysztofa Stasiewicza w sprawie studentki Agnieszki Góreckiej, która po akcji ,,widelec’’ usłyszała prokuratorskie zarzuty. Dotyczyć one miały niszczenia mienia do czego dochodził zakaz stadionowy i dozór policyjny.
''Jeśli chodzi o postanowienie prokuratury, to nie ma nawet czego badać ze względu na „niemożność poddania orzeczenia kontroli”. Prokuratura nie przedstawiła bowiem... żadnych dowodów’’
Cały artykuł przeczytasz tutaj: http://www.legialive.pl

Zmowa milczenia.

Refleksją przychodzącą na myśl, przy okazji tej publikacji, jest bierność mediów. Kilka dni po 2 września 2008 roku telewizje oraz portale internetowe karmiły odbiorców spektaklem masowej łapanki ,,chuliganów’’. Na kibicach Legii nie pozostawiano wówczas suchej nitki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2009 20:15

Nie jestem miłośnikiem sportu wręcz odwrotnie więc i kibicowanie i kibice mało mnie obchodzą ale jeśli ktoś coś uszkodził to ukarać go należy przykładnie ale robienie tego typu pokazówek z taką masą ludzi było i jest żałosne. Usiłowanie ukarania za posiadanie widelca ośmiesza policję i prokuraturę.
Panowie w mundurkach czas najwyższy zabrać do uczciwej pracy a nie na pokaz.

Moja uwaga do ludzi z szalikami (lub bez) jeśli idziecie na ustawkę to zachowujcie się na trasie jak wszyscy inni a potem na miejscu róbcie co się wam podoba byle to było na uboczu gdzie nie ma szans znaleźć się ktoś przypadkiem. To mnie nie interesuje, jak ktoś przyszedł dobrowolnie to znaczy że wie czym ryzykuje i jest mi całkowicie obojętne czy z tamtąd wyjdzie sam czy też wyniosą go w czarnym worku. To są wasze prywatne sprawy i mnie nic do tego. Jeśli jednak komuś postronnemu stanie się przy tej okazji krzywda będę pierwszy który podniesie rękę za karą śmierci dla winnego.
Jestem zwolennikiem pojedynków a to jest jakaś niestety ułomna ich forma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2009 16:43

Macie racje powinni zatrzymać 1400 i wlać od razu w tyłek paskiem , jak ojciec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo nie ma dowodów, które by pokazywały kto i co zrobił dokładnie. Kaptury, szaliki czy inne szmaty na twarzy w tym pomogły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dokładnie. ani na tvn ani w gw nie dali informacji o uniewinnieniu kibiców. To nawet nie wstyd. To żenada i kolejny minus dla tego pożal się medium jakim jest gw.

@ Tymoteusz i dryvior
sam byłbym pierwszy wobec zamykania wandali ale tutaj sąd ich uniewinnił! Zresztą to co tam się działo znamy z relacji mediów. No mnie przynajmniej tam nie było. Ale jeśli sąd mówi, że nie aresztuje nikogo to co jeszcze pozostaje do gadania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka obiektywność ? Powinno się ich wszystkich zamknąć prewencyjnie ? Co oni wniosą do społeczeństwa ? Potrafią jedynie się zachlać i niszczyć cudze mienie oraz okradać innych. Wydaje mi się to śmieszne, że teraz policja poniesie konsekwencje. Każdy kto tak uważa niech pod koniec meczu postoi sobie pod stadionem, aż wszyscy wyjdą i na pewno zmieni zdanie. Powtarzam - powinno się ich zamknąć, żeby uniknąć głównie chuligaństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż...
Ja bym tu widział raczej nieudolność prokuratury, która od lat nie potrafi poradzić sobie z problemem chuliganów na stadionach i od lat nie serwuje im żadnych porządnych kar, nawet gdy ich wina jest więcej niż pewna, niż świętość zatrzymanych kibiców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny artykul. Faktycznie w momencie zatrzymania kibicow bylo o tym glosno we wszystkich mediach, a teraz wobec uniwinnienia kibicow cisza...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2009 10:31

Media są obiektywne tylko w stosunku do pieniędzy. Krew, Zadyma, Bandyci, Aresztowania w środku Miasta - yes yes yes... transmitujmy na wszystkich kanałach. A wyroki Sądów? Jakie to nudne... pięć osób w to kliknie z tego czterech oskarżonych, wrzućcie to na 26 stronę (i zaliczone).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2009 08:01

Nie znam mediów, które są obiektywne w stosunku do kibiców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.