Facebook Google+ Twitter

Dlaczego muzyka Adele jest popularna?

Dlaczego Adele jest tak popularna na całym świecie, a jej albumy utrzymują się wciąż w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt?

 / Fot. w24Idę ulicą i słyszę jak przez otwarte drzwi jednego z domów dobiega mnie muzyka - piosenka Adele "Don't You Remember". Ta sytuacja skłoniła mnie do refleksji, dlaczego ta artystka jest tak popularna na całym świecie, a jej albumy utrzymują się wciąż w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt pod każdą szerokością geograficzną.

Dlaczego właśnie Adele, a nie na przykład podobnie śpiewająca Emeli Sande, Michaela Kiwanuk? Przecież wszystkie one śpiewały i śpiewają piękne przejmujące piosenki. Co decyduje o tym, że jakiś wykonawca staje się nagle ikoną rozpoznawalną na całym świecie? Czy to dobry marketing, dobra reklama, promocja czy coś innego? Czy gdyby piosenki Adele nagrał ktoś inny, w innym miejscu, o innym czasie, byłaby to równie popularna muzyka?

Długo się zastanawiałem nad tym, biorąc pod lupę całą historię muzyki popularnej, od The Beatles, przez Pink Floyd, Nirvanę, po Adele. I doszedłem do wniosku, że sukces jednych artystów kosztem drugich jest dziełem... przypadku. Albo, inaczej to ujmując, po prostu trafienia w odpowiednie miejsce i czas. Tak było ze wszystkimi wielkimi albumami - że gdyby zostały one nagrane w innych okolicznościach, kilka lat później lub wcześniej, nie zyskałyby takiego rozgłosu.

Trzeba by teraz wytłumaczyć, co znaczy "trafienie w czas". Ale to chyba jest najtrudniejsze do opisania. To jest po prostu moment, kiedy świat potrzebuje pewnego rodzaju dźwięków, muzyki, a muzyka jakoś niewytłumaczalnie wpasowuje się w tę potrzebę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

zbig
  • zbig
  • 13.07.2011 19:58

Och ci studenci, jacy oni niedobrzy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ukejowiec
  • ukejowiec
  • 05.03.2011 21:05

zenada .... ojciec nie rob obciachu ludziom na emigracji

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe dlaczego ojca Rydzyka a nie pana...rydzyka..odsadza sie od czci i wiary za komentaze na tematy społeczne i etyczne no..czasmi tez polityczne a wszyscy milcza i biją brawo jeśli wypowiada się biskup Pieronek czy Zycinski ?? czyzby dlatego że ci biskupi stoja za jedyną i słuszną linią polityczną pewnego srodowiska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Tadeusz Rydzyk jest przykładem ofiary niekonsekwencji i niefrasobliwości instytucjonalnego Kościoła katolickiego w Polsce. Siła rażenie owej nieporadności sięga głęboko i zatacza w Kościele coraz szersze kręgi. A propos montażu: montaż księdza lub zakonnika i polityka zawsze kończył się tragicznie dla samego duchownego i tych którzy są jego zwolennikami. W Ameryce Łacińskiej dochodziło do rozlewu krwi w imię teologii wyzwolenia, która ostatecznie znalazła się na cenzurowanym Kościoła. Dziwię się że w Polsce, kraju pozostającym zawsze blisko Kościoła i Watykanu, hybryda redemptorysty i polityka ma rację bytu. Chocią gdy przyjrzeć się uwielbieniu dla papieża Karola Wojtyłły w połączeniu z ignorancją wobec prawd które głosił, można zrozumieć fenomen ojca Rydzyka w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie pyta na jakiej podstawie Rydzyk uznał że to montaż? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Prawdziwość "Taśm Rydzyka" została potwierdzona"
Przez kogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta, długo mu zajęło zanalizowanie tych taśm. Pewnie w oryginale padały słowa pełne miłości bliźniego. Źli studenci (skąd te czarne owce na jego uczelni i za co mogliby się mścić skoro DJ Rydzyk to święty człowiek niestety nie wiadomo) wycięli takie stwierdzenia jak "miłość bliźniego", czy "wybaczenie", jakoś mu nie wierzę....

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo ojcze Tadeuszu !! to skandal co ci studenci teraz wyprawiają...to wina tego liberalnego wychowania z początków lat 90-tych za kadencji pani Radziwiłłi i Stelmachowskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.