Facebook Google+ Twitter

Dlaczego nie lubisz poniedziałku?

"Nie lubię poniedziałku" - to znane powiedzenie, jakże często przez nas używane. Ale jak to jest z tym poniedziałkiem? Czy go naprawdę nie lubimy? Czy może tylko mówimy tak z przyzwyczajenia?

Denerwuje mnie, gdy ktoś w poniedziałek od rana mówi "jak ja nie lubię poniedziałku". Bo niby dlaczego właśnie poniedziałku nie da się lubić? Dla mnie akurat poniedziałek jest dniem radości. Cieszę się, że wreszcie po weekendzie mogę wyjść z domu, pojechać na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Cieszę się, że zaczyna się nowy tydzień. Zastanawiam się, co mi przyniesie ciekawego.

Większość ludzi pewnie nie lubi poniedziałku dlatego, że po udanym weekendzie musi wrócić do pracy. Powrócić do codzienności. I na dzień dobry, kiedy wchodzimy rano do pracy, a przed nami leży stos rzeczy do zrobienia, myślimy - "nie lubię poniedziałku!". A można by pomyśleć inaczej. Na przykład tak: "dobrze, że skończył się weekend. Cieszę się, że wreszcie wracam do pracy. Owszem nie lubię szefa i ciągłej gonitwy. Jednak dobrze, że jest praca. Przecież, tak wiele osób jej nie ma".

"Nie lubię poniedziałku", to tylko taki slogan. Na dobrą sprawę moglibyśmy powiedzieć: nie lubię wtorku, bo... mam naradę. Nie lubię środy, bo wpadają do mnie wtedy niezbyt lubiani znajomi.
Piątku też nie lubię, bo czeka mnie sprzątanie domu. I tak dalej.

Wiadomo, że życie nie jest różowe i różnie bywa, ale jeśli nam się czegoś w poniedziałek nie chce, to nie tłumaczmy tego dniem tygodnia. To dzień taki jak każdy inny, tylko, że akurat po weekendzie. Jak już wspomniałam, o każdym dniu można powiedzieć, że go nie lubimy. Tylko czy jest sens ciągle narzekać?

Człowiek ciągle goni za pieniądzem, za lepszym bytem. Bez optymizmu i bez uśmiechu. I w tej pogoni nie dostrzegamy tego co daje nam każdy dzień. Tych pięknych chwil. Czas ucieka, my się starzejemy, a każdy dzień, pozornie podobny do dnia wczorajszego, jest inny. W każdym dniu możemy dostrzec kilka pięknych, dobrych chwil .

Ja też staram się dostrzegać te dobre, pozytywne chwile dzisiejszego dnia, choć wierzcie mi, że nie jestem optymistką i nie jest to takie łatwe. Ale staram się. I choć jutro obudzi mnie budzik o 6.30, to wstanę z uśmiechem i z ciekawością, co przyniesie mi nowy dzień. I nie powiem "nie lubię poniedziałku". Powiem "jak dobrze wstać skoro świt".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 21:24

Nie lubię poniedziałku, ponieważ muszę wstać o 6 rano na zajęcia! A śpioch ze mnie straszny! :-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niedobrze gdy uwierzymy, że poniedziałek jest zły. Tak samo jest z innymi przesądami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 11:30

Pani Iwonko. Dla mnie każdy dzień jest piękny, bo ludzie w moim wieku cenią życie. Trzeba szukać pozytywów, bo życie nie rozpieszcza nas, niestety. Pozdrawiam Panią serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iwono - rzeczywiscie wpis osoby, której juz nie ma jest bardzo niesympatyczny. Rownie dobrze można choremu na zapalenie płuc napisac, że sie wyleguje na dowolnie wybranym boku.
Głupota ludzka nie zna granic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 08:56

Nie obrażam Cię.Sama się obrażasz jak Ci ktos prawdę napisze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Iwonko trzeba się cieszyć że jest praca, a weekend już za cztery dni ;)) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo sądzę, że nie chciałabyś się ze mną zamienić. I proszę nie obrażaj mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 13:06

Lubisz poniedziałek bo nie masz żadnych obowiązków.Dla wiekszości osób poniedziałek równa się powrotowi do kieratu,szarpaniny,szarości dnia codziennego.Ale nie zrozumie tego kto nie musi pracować zarobkow.Dla Ciebie wszystkie dni tygodnia to dni wolne,Ty 7 dni masz weekend

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno po weekendzie zerwać się ochoczo do pracy, szczególnie rano. To normalne zjawisko. Jakby nie patrzeć, to poniedziałek jest zdecydowanie gorszy od piatku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.