Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1961 miejsce

Dlaczego nie powinniśmy Ciebie zatrudniać?

Jakie są Twoje słabe strony? Którą z cech uważasz za swoją największą wadę? Największa życiowa porażka? Te i szereg innych trudnych pytań, to tylko niektóre pułapki, w jakie można wpaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak należy sobie z nimi radzić, by nie tylko wyjść z twarzą, ale pozostawić po sobie dobre wrażenie?

Zadanie trudnego pytania na rozmowie kwalifikacyjnej to świetny sposób sprawdzenia czy kandydat jest kreatywny, czy przygotował się do rozmowy, a także poznania jego sposobu myślenia i przekonania się, jak radzi sobie w trudnych sytuacjach. Osoby rekrutujące często stosują tę technikę, dlatego warto przyjrzeć się bliżej kilku pytaniom, jakie możemy spotkać na rozmowach.

Jakie są Twoje słabe strony?W przypadku tego pytania trzeba bardzo uważać, gdyż bardzo łatwo popełnić tu gafę, która zepsuje pozytywny wizerunek, jaki do tej pory udało się nam zbudować. Stwierdzenie, iż nie ma się słabych stron, to najgorsze wyjście z sytuacji. Taka odpowiedź będzie odebrana jako nieszczera oraz arogancka. Zespół tych 2 cech to ostatnia rzecz, jaką mądry pracodawca chciałby widzieć u swojego pracownika. Co należy odpowiedzieć? Strategii jest kilka. Można np. podać cechę, która była słabą stroną osobowości kandydata, ale dzięki ciężkiej pracy zmieniła się w mocna stronę. Można również wybrać taką cechę, która jest wadą w jednym zawodzie, ale może być uznana za zaletę na stanowisku, o które się ubiegamy. Dobrym przykładem jest gadatliwość, która nie jest mile widziana w zawodach, takich jak asystentka zarządu czy komornik, ale doskonale sprawdza się w telemarketingu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, pomocne, dobrze napisane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy art

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.