Facebook Google+ Twitter

Dlaczego nie słyszymy płaczu samotnych kobiet?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach kobiety nie muszą być w żadnym stopniu uzależnione od mężczyzn, aby stać się spełnionymi i szczęśliwymi. Jak to jednak jest, gdy kolejny wieczór spędzasz sama?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Frederick_Leighton_-_Solitude.jpg&filetimestamp=20070213085605 / Fot. portret Frederic Leighton, 1st Baron Leighton (1830–1896), Wikipedia CommonsGdyby uzależniać szczęście kobiet od związku z mężczyznami i twierdzić, ze jest to podstawą szczęścia i spełnienia to byłby to czysty absurd. Jednak niektóre z kobiet marzą o szczęśliwym związku i o tym, aby się w nim odnaleźć i realizować. Czy życie bez mężczyzny może być udane? Dla niektórych zapewne tak. Mogą wszak decydować same o sobie, o tym, co robią, gdzie i w co się ubierają i zupełnie nie przejmować się opinią partnera, bo go z reguły i tak nie ma. Przecież szczęście nie musi opierać się tylko na spełnionej i odwzajemnionej miłości.

Czy to jest recepta na udane życie?


Być może i tak jest. Samotność receptą na życie. Ale czy udane. Jak to jest, gdy kolejny wieczór siedzisz sama. Kiedy czas samotnie spędzasz przed telewizorem z kieliszkiem wina i w towarzystwie kota lub pieska. Czy nie czujesz się samotna wśród tylu mężczyzn, a jednak żyjąc obok nich. Niektórzy pojawiają się na jedną noc, inni na chwilę dłużej, a ty nadal nie potrafisz określić, dlaczego jesteś samotna. Gdy zasypiasz wtulona w poduszkę to czy to takie fantastyczne uczucie, gdy zamiast kochającego Cię do szaleństwa mężczyzny budzi Cię twój zegarek.

Jak to jest być samotną?


Na zakupy chodzisz sama, kupujesz dla siebie i po to, aby podobać się sobie. Bo przecież Twój kot Ci nie powie, że ślicznie wyglądasz, nie kupi bukietu róż i nie porwie na romantyczną kolacje. Zapewne nie raz zadawałaś sobie to pytanie, czemu akurat wśród tylu mężczyzn Ty jesteś sama i zdana tylko na swoje towarzystwo. Najczęściej mężczyźni chcą od Ciebie tylko jednego a ty myśląc, że to ich zatrzyma ulegasz. Ty sama jesteś niestała w uczuciach, sama jesteś zmienna, tyle razy Cię raniono, ze sama umiesz dotkliwie zranić i stąd pomimo Twojej zmienności, twoja samotność jest nadal taka sama. Ta samotność Cię powoli zabija.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe dlaczego pisze Pan o samotnych kobietach, a nie o samotnych mężczyznach ? A może tak odwrócić problem ? Samotnośc to wybór, kto się na to decyduje wie dobrze co może oczekiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kobiety są twardsze od mężczyzn i lepiej znoszą wszelkie niewygody, braki i przeciwności! Jeśli płaczą, to robią to w ukryciu.
"Nie jesteśmy stworzeni do samotności", jest najważniejszym stwierdzeniem w tym tekście. Wszelkie wywody filozoficzne do tego prowadzą, choć nie kończą się wprost na takim stwierdzeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.