Facebook Google+ Twitter

Dlaczego nie słyszymy płaczu samotnych kobiet?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach kobiety nie muszą być w żadnym stopniu uzależnione od mężczyzn, aby stać się spełnionymi i szczęśliwymi. Jak to jednak jest, gdy kolejny wieczór spędzasz sama?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Frederick_Leighton_-_Solitude.jpg&filetimestamp=20070213085605 / Fot. portret Frederic Leighton, 1st Baron Leighton (1830–1896), Wikipedia CommonsGdyby uzależniać szczęście kobiet od związku z mężczyznami i twierdzić, ze jest to podstawą szczęścia i spełnienia to byłby to czysty absurd. Jednak niektóre z kobiet marzą o szczęśliwym związku i o tym, aby się w nim odnaleźć i realizować. Czy życie bez mężczyzny może być udane? Dla niektórych zapewne tak. Mogą wszak decydować same o sobie, o tym, co robią, gdzie i w co się ubierają i zupełnie nie przejmować się opinią partnera, bo go z reguły i tak nie ma. Przecież szczęście nie musi opierać się tylko na spełnionej i odwzajemnionej miłości.

Czy to jest recepta na udane życie?


Być może i tak jest. Samotność receptą na życie. Ale czy udane. Jak to jest, gdy kolejny wieczór siedzisz sama. Kiedy czas samotnie spędzasz przed telewizorem z kieliszkiem wina i w towarzystwie kota lub pieska. Czy nie czujesz się samotna wśród tylu mężczyzn, a jednak żyjąc obok nich. Niektórzy pojawiają się na jedną noc, inni na chwilę dłużej, a ty nadal nie potrafisz określić, dlaczego jesteś samotna. Gdy zasypiasz wtulona w poduszkę to czy to takie fantastyczne uczucie, gdy zamiast kochającego Cię do szaleństwa mężczyzny budzi Cię twój zegarek.

Jak to jest być samotną?


Na zakupy chodzisz sama, kupujesz dla siebie i po to, aby podobać się sobie. Bo przecież Twój kot Ci nie powie, że ślicznie wyglądasz, nie kupi bukietu róż i nie porwie na romantyczną kolacje. Zapewne nie raz zadawałaś sobie to pytanie, czemu akurat wśród tylu mężczyzn Ty jesteś sama i zdana tylko na swoje towarzystwo. Najczęściej mężczyźni chcą od Ciebie tylko jednego a ty myśląc, że to ich zatrzyma ulegasz. Ty sama jesteś niestała w uczuciach, sama jesteś zmienna, tyle razy Cię raniono, ze sama umiesz dotkliwie zranić i stąd pomimo Twojej zmienności, twoja samotność jest nadal taka sama. Ta samotność Cię powoli zabija.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe dlaczego pisze Pan o samotnych kobietach, a nie o samotnych mężczyznach ? A może tak odwrócić problem ? Samotnośc to wybór, kto się na to decyduje wie dobrze co może oczekiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kobiety są twardsze od mężczyzn i lepiej znoszą wszelkie niewygody, braki i przeciwności! Jeśli płaczą, to robią to w ukryciu.
"Nie jesteśmy stworzeni do samotności", jest najważniejszym stwierdzeniem w tym tekście. Wszelkie wywody filozoficzne do tego prowadzą, choć nie kończą się wprost na takim stwierdzeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.