Facebook Google+ Twitter

Dlaczego nie wezmę udziału w konkursie na wakacyjny przewodnik

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-13 18:50

No właśnie! Dlaczego nie wezmę udziału w konkursie na wakacyjny przewodnik W24? Nie dlatego, że mi się nie chce. Wiele miejsc odwiedziłam i zwiedziłam. Może jest inna przyczyna?

 / Fot. Alina Zienowicz (Ala z), licencja CC 3.0Nie ukrywam, że konkurs mnie zainteresował, bo jestem zwierzęciem turystycznym, fotograficznym i w miarę inteligentnym, żeby umieć solidnie się "wyspowiadać" z tych egzotycznych i całkiem zwyczajnych miejsc, które miałam przyjemność odwiedzić. Zachwyciła mnie idea "wakacyjnego przewodnika", zwłaszcza, że jak zapewnia Redakcja, może ukazać się w wersji papierowej. Szlachetne to wielce i godne rozpropagowania.

Do każdej urlopowej wyprawy solidnie się przygotowuję. Papierowe przewodniki, internet, rozeznanie wśród znajomych, którzy byli, zaliczyli i powrócili zachwyceni.

Swoją wiedzę uzupełniam w praktyce, z uwagą słuchając lokalnych przewodników, czytając wszelkie objaśnienia i podpisy we wszystkich znanych mi językach. Nawiązuję przyjacielskie relacje z lokalną ludnością i chłonę wszystko, co widzę i słyszę. Jest dobrze, jest miło, odkrywczo, sielsko, anielsko i tak, jak być powinno podczas "wydartych" dni urlopowych "pazernemu" pracodawcy. Rodzinka w komplecie, słonko grzeje, luz totalny, zero stresu... Przynajmniej tego codziennego. Pominę dyskretnym milczeniem, że małżonek chce zaliczyć wszelkie fortyfikacje w okolicy, dorastająca córka plażę i dyskoteki, a mnie najbardziej interesują freski, stiuki, muzea, i nocne zdjęcia...
Ponieważ znamy się, jak przysłowiowe "łyse konie", kochamy się i rozumiemy, to dzielimy ten ukradziony czas między: czołganiem się w okopach, strzelnicę, plażę, dyskoteki, knajpy, muzea i inne przybytki kultury"wysokiej" i tej z "niższej półki".

Czytaj więcej -->
(eM eM)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.