Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14230 miejsce

Dlaczego nie zamknięto dachu na Stadionie Narodowym?

We wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie miało się odbyć piłkarskie widowisko, w którym naprzeciwko siebie stanęłyby reprezentacje Polski i Anglii. Spotkanie zostało przełożone na środę z powodu... fatalnego stanu murawy po ulewnym deszczu. Na zasunięcie dachu nikt się nie zdecydował.

Sonda

Kto ponosi odpowiedzialność za przełożenie meczu z Anglią?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiW Warszawie miało się odbyć piękne piłkarskie widowisko. Na Stadion Narodowy, którego całkowity koszt budowy wyniósł 1,915 mld zł, przybyły reprezentacje Polski i Anglii, delegaci UEFA, obserwatorzy, tysiące kibiców z różnych zakątków Polski oraz fani drużyny "Trzech Lwów". Mecz grupy H miał rozpocząć się o godz. 21 jednak... nad Stadionem Narodowym w Warszawie lało, a boisko nie nadawało się do gry. Sędziowie rzucali na murawę piłkę, która grzęzła w kałużach i w ogóle się nie odbijała. Według przepisów mecz powinien zostać rozegrany w takich samych warunkach, w jakich odbył się oficjalny trening. Problem polegał na tym, że trening odbył się przy suchej murawie. W ekstremalnych sytuacjach kwestia zamknięcia dachu jest rozpatrywana indywidualnie.

Na podstronie Wikipedia.pl dotyczącej Stadionu Narodowego w Warszawie znajdujemy informację: "Częściowo przezroczysty zamykany dach, został wykonany z włókna szklanego pokrytego warstwą teflonu, odpornego na zgniecenie oraz działanie czynników atmosferycznych (deszcz, żar słońca, utrzymuje do 18 cm mokrego śniegu)". Mimo znanych prognoz meteorologicznych, nie została podjęta decyzja o zamknięciu dachu na stadionie w Warszawie. Dlaczego?

W komunikacie Narodowego Centrum Sportu czytamy: "Narodowe Centrum Sportu informuje, że zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska - Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania". Otwarty dach miał zagwarantować, że podczas meczu nie byłoby duszno. Pamiętajmy jednak, że w meczu otwarcia Euro 2012, podczas spotkania Polska - Grecja w dniu 8 czerwca przy temperaturze powietrza 28 st. C dach został zamknięty.

Delegat FIFA zdecydował, że mecz się nie odbył. "Wcześniej nie zasłoniliśmy dachu, bo takie było życzenie organizatora meczu, czyli PZPN" - powiedział w rozmowie przed kamerami Polsatu Sport, dyrektor Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtaś.

Podobna sytuacja miała miejsce przed spotkaniem Euro 2012 Ukraina - Francja w Doniecku. Nad stadionem doszło do oberwania chmury. Rozpoczęcie rywalizacji przesunięto o godzinę, a w błyskawicznym tempie na murawę ruszyła obsługa obiektu i zaczęła usuwać nadmiar wody. W Warszawie nikt nawet nie próbował tego robić. Dlaczego? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Decydent stadionu musi być asertywny !!! Musi umieć odmówić otwarcia dachu działaczom i "gwiazdom" piłkarskim - udowodnić swoje racje korzystając ze zdobyczy techniki, choćby zdjęć satelitarnych, że oto nad stadion zbliżają się czarne grube chmury, które grożą dużą ulewą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.