Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Niemcy interesują się Polską?

  • R. W.
  • Data dodania: 2011-02-27 16:48

Niemcy są naszym zachodnim sąsiadem, który kusi między innymi wyższymi zarobkami. Co sprawia, że Polska także jest krajem coraz bardziej interesującym dla Niemców? Odpowiedź na to pytanie zostanie na pewno odnaleziona na konferencji Polenorientiert.

Logo konferencji / Fot. www.polenorientiert.pl"Polenorientiert. Dlaczego Polska jest krajem interesującym dla Niemców?" to tytuł nadchodzącej interdyscyplinarnej konferencji polsko-niemieckiej, połączonej z dyskusją panelową na temat współczesnych stosunków między obydwoma krajami. Odbędzie się ona w dniach 31 marca - 3 kwietnia b.r. w Warszawie.

Logo GFPS - organizator / Fot. GFPS - PLOrganizatorami konferencji jest Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej (GFPS - Polska) oraz Socjologiczny Klub Dyskusyjny, działający przy Uniwersytecie Warszawskim. Logo SKD ISNS - wspołorganizator / Fot. SKD ISNS

Zainteresowanie Niemców Polską jest kwestią mało znaną. Zwrócenie uwagi na ten fenomen i wyjaśnienie jego przyczyn jest ważnym celem konferencji.

Na konferencji zostanie wygłoszonych, w systemie sesji, 18 referatów przygotowanych przez młodych naukowców zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Projekt ten jest kierowany do osób zainteresowanych tematyką stosunków polsko-niemieckich, kulturą oraz nawiązaniem współpracy między obydwoma krajami. Konferencja ma też za zadanie umożliwić stowarzyszeniu GFPS-Polska oraz socjologicznym kołom naukowym zaprezentowanie swojej działalności oraz zachęcenie uczestników do pracy na rzecz partnerstwa polsko-niemieckiego.

Pierwszego dnia konferencji będzie miała miejsce dyskusja z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz, korespondenta Die Welt w Polsce Gerharda Gnaucka, a także dyrektora Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Pawła Morasa. Debatę poprowadzi Waldemar Czachur z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Przewidywanym, przez organizatorów, efektem konferencji jest integracja młodych badaczy z Polski i Niemiec. Uczestnicy będą mieli okazję poznać kulturę obu krajów oraz wspólnie zwiedzić Warszawę. Stolica zostanie ukazana jako miejsce wielu możliwości, miejsce, gdzie na każdym kroku nowoczesność przeplata się z przeszłością.

Możliwość rejestracji swojego uczestnictwa, czy też nadsyłanie abstraktów referatów istnieje do 4 marca. Koszt uczestnictwa w pełnym programie konferencji (po zarejestrowaniu) wynosi 60 zł, 15 EUR dla Niemców. W opłatę rejestracyjną jest wliczony nocleg, wyżywienie oraz udział w bogatym programie kulturalnym (m.in. zwiedzanie Warszawy, udział w koncercie zespołu State Urge* w znanym warszawskim jazzowym klubie Tygmont).

Wstęp na sesje referatowe oraz na debatę jest wolny.

Zapraszam na krótki wywiad z koordynatorką konferencji na kolejnej stronie.

- Oficjalna strona konferencji -

_____________________________________________________________________
* Zespół z Gdyni, powstały w 2009 r. z inicjatywy 4 młodych muzyków: Marcina Bocheńskiego – perkusja, Marcina Cieślika – gitara i wokal, Krystiana Papiernika – gitara basowa i Michała Tarkowskiego - instrumenty klawiszowe. Twórczość State Urge wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową oraz psychodelicznym klimatem wykonywanych utworów. State Urge wykonuje glównie muzykę progresywną bazującą na improwizowanych frazach instrumentalnych z akcentami jazzu, bluesa a nawet muzyki klasycznej. Aktualny repertuar koncertowy składa zarówno z muzyki autorskiej, jak i również z coverów (The Doors, Pink Floyd, Archive i in.). Zespół ma na swoim koncie m.in. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie rockowym „Sen o Dolinie” w Dolinie Charlotty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Putin
  • Putin
  • 01.03.2011 13:22

Głąb i kretyn z tego levy jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 27.02.2011 20:21

Wstępuję jutro do PiS więc odpowiem :
BO CHCĄ nas wykupić, chcą wykupić cała polska ziemię, a my powiemy wara ! won z Polski, dawajcie tylko kasę w unii i to nam wystarczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.