Facebook Google+ Twitter

Dlaczego PiS chce byśmy go nie lubili?

Kolejne niepopularne decyzje, obrażalstwo i lekceważenie wyborców nie wpływają na pierwszeństwo PiS w sondażach.

Dymisja Marcinkiewicza to kolejna niepopularna decyzja Jarosława Kaczyńskiego. Od początku było wiadomo, że premier poleci. Ale od początku nie było wiadomo, że Marcinkiewicz okaże się tak popularny, a odchodząc będzie miał prawie 70 proc. poparcia społecznego. O dymisji szefa rady ministrów zadecydowano przed wyborami samorządowymi – czyżby PiS czuł się aż tak silny, by liczył, że bez tego superpopularnego polityka te wybory również będą należały do nich? To Marcinkiewicz miał „ciągnąć” partię do góry.

Nie jest to pierwsza tak dziwna decyzja Kaczyńskiego. Oczywiście u polityków wspaniałą cechą jest umiejętność podejmowania niepopularnych decyzji, ale te decyzje musza wynikać z głębokiego przekonania o ich potrzebie. Czy zamiana Marcinkiewicz - Kaczyński to aby na pewno działanie na korzyść kraju? Jeżeli Jarosław ma się okazać takim samym premierem, jak jego brat bliźniak okazał się prezydentem, to zniechęcenie wyborców może w końcu odbić się na PiS. Opozycja już wskazuje na cechy, które nie koniecznie są pożądane: konfliktowość, brak umiejętności dyskusji, burkliwość, obrażalstwo.

Jak to jest, że mimo głupich decyzji, ciągłego obrażania się, skandali w rodzaju „polskiego kartofla”, zachowania bez klasy, Polacy wciąż dają PiS pierwsze miejsce? Ugrupowanie Kaczyskich góruje nad PO tylko o 2 punkty, ale z historii wiemy, ile takie „małe różnice” mogą narobić szumu w kraju.

Można odnieść głupie wrażenie, że PiS robi wszystko, byle wyborcy zniechęcili się do niego, a wyborcy na przekór mówią „A my i tak za wami będziemy!”. Właściwie od początku rządów coś jest nie tak. Najpierw słuchaliśmy wzajemnych obrażeń, rewelacji na temat dziadka Tuska, a  z ust ludzi PiS nie schodziło hasło „To wszystko wina PO”. To już powinno dać wyborcom do myślenia, czy Kaczyńscy nie mają aby problemu ze współpracą rozumianą trochę szerzej niż własne ugrupowanie. Kolejnym „skurczem”, który chwycił za polskie serce było podpisanie koalicji z Samoobroną i LPR. Tu wyborcy powinni już po prostu odwrócić się plecami do rządu. Po pierwsze lekceważąc wolność prasy, która jest niezbędna dla wyborców, zamknęli drzwi na klucz i w nosie mając resztę Polski podpisali koalicję. Dwa: z kim ta koalicja? Tego się wyborcy PO – którymi również rządzi teraz PiS - nie spodziewali.

Potem było mnóstwo innych problemów, unikania wizyt międzynarodowych, miniskandali, którymi wyborcy powinni być naprawdę zmęczeni. Doszły do tego mnóstwo kawałów, kręcenia nosem na wzrost i porównywania z poprzednią prezydencką parą. Niestety, PiS cały czas ma zastanawiająco dobre wyniki w sondażach. Trudno uwierzyć, żeby ten sukces brał się tylko z dwóch nazwisk: Marcinkiewicz i Ziobro. Sondaże nie kłamią, a nam pozostaje się tylko zastanawiać nad tym fenomenem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że dzisiaj już wszyscy wiedzą jaką politykę proponuje Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że błąd, który popełniasz, to patrzenie na to wszystko jedynie z własnej perspektywy. A co do zmiany na stanowisku premiera, to w sumie dobrze, że wreszcie wszystko będzie jasne. Jaką politykę zaproponuje Jarosław Kaczyński jako premier - zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie głosowałem na Kaczyńskich i głosować nie będę. Domagam się skrucenia kadencji rządu i prezyddenta !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Art
  • Art
  • 08.07.2006 12:49

Nie głosowałe i nie lubię Kaczyńskich,ale wolę ich ,bo przy "kwachu" nauczyłem się że prezynent Polski może się UCHLAĆ jak Jelcyn i tak jakinni (otwarci na świat ) politycy polscy (a może już nie !?) wyliżą każdy obcy tyłek,a jak ktoś im napluje w oko,to powiedzą że to deszcz !
A niemiaszki i inni nauczyli się tego i są w szoku ,że polacy oddali może swój rynek,ale chcą zachować chociaż jako taką godność !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.