Facebook Google+ Twitter

Dlaczego PiS milczy w istotnych dla Polski sprawach?

PiS nie zajęło jasnego stanowiska w dwóch ważnych dla Polski sprawach: ustawy umożliwiającej interwencję w Polsce służb obcych państw oraz spotkania polskiego rządu z delegacją izraelską w sprawie zwrotu żydowskiego mienia.

Portal NaTemat.pl poinformował o spotkaniu reprezentantów żydowskiej organizacji HEART z polskim rządem oraz opozycją. Spotkanie dotyczyło odzyskania żydowskiego mienia od Polski.

Fakt, iż tą informację podał portal prowadzony przez Tomasza Lisa, jest prawdziwą sensacją. Bowiem niemal wszystkie media dozgonnie milczą w tej sprawie. Milczą również solidarnie partie, które na co dzień prowadzą bratobójczą walkę- Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz zantagonizowane ze sobą ugrupowania, w istotnych sprawach dla Polski zachowują się podobnie. Całkiem niedawno, rząd przygotował projekt ustawy o udziale w interwencjach służb obcych państw na terenie Rzeczpospolitej. Pod naciskiem internautów prace nad ustawą chwilowo wstrzymano. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy aspirują do roli obrońców polskości nie podnieśli tego problemu. Ostatnio Jarosław Kaczyński długo przemawiał w Sejmie uzasadniając wniosek swojej partii konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Prezes PiS dokonał szerokiej krytyki obecnego rządu; o wyżej wymienionych sprawach jednak nie wspomniał.

Według Stanisława Michalkiewicza cała ta operacja z profesorem Glińskim była formą przedstawienia, która miała odwrócić uwagę od przełomowych spraw dla Polski. W ocenie byłego polityka UPR, podobnie należy rozumieć głośny spór Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem: "Charakterystyczne, że Umiłowani Przywódcy, zarówno z szajki rządowej, jak i opozycyjnej, nie puszczają pary z gęby. Najwyraźniej ustalili coś, o czym boją się nam powiedzieć - bo kupa gówna w niezależnych mediach, wiadomo - ma to surowo zakazane od swoich oficerów prowadzących. Dzięki temu lepiej rozumiemy przyczyny, dla których Umiłowani Przywódcy, zarówno z rządu, jak i z opozycji, z takim zaangażowaniem odgrywali przed nami komedie czy to z pobożnym ministrem Gowinem, czy też z „premierem” Glińskim."- czytamy w jego artykule.

Niepokojącą informacją jest to, że dyrektor HEART był zadowolony po spotkaniu z polską klasą polityczną, oraz ogłoszenie przez izraelskie media "przełomu" w sprawie. Przypomnijmy, że Izrael domaga się od Polski zwrotu mienia w wysokości około 60- 65 mld dolarów. Według Michalkiewicza, działania grupy HEART są bezpodstawne i bezprawne.

"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło." Łuk. 8:17Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oczywiście , że pełna zgoda z Autorem. Podbijam i 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 11:22

Pamiętasz Arku określenie Pantoprazolament? Oczywiście, że nie ruszą tego tematu, bo będzie fetor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warunki panujące na polskiej scenie politycznej spowodowały, że mamy do czynienia ze zjawiskiem establishmentu po obu stronach, po stronie władzy i po stronie opozycji.
A cechą immanentną establishmentu jest dbanie o zachowanie status quo.

Tematy wspomniane przez Autora są wbrew tym intencjom, to chyba oczywiste... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Radku- dopóki w Polsce nie będzie prawdziwej opozycji, Sejmu i Senatu bez statystów, prawdziwie obiektywnych mediów, Tusk będzie rządził tak jak dotychczas, czyli źle a sprawy państwa będzie rozstrzygał wg. własnego uznania, niekoniecznie dobrego dla społeczeństwa i państwa. Przykładów mamy sporo.Ten dziwny,tragiczny Sejm nie byłby w stanie bez zgody premiera podjąć samodzielnie jakiejkolwiek decyzji. A od informowania społeczeństwa, posłów i ministrów ( oni też często nie wiedzą o posunięciach swojego szefa) o stanie państwa jest premier. Wypowiedzi Kaczyńskiego w obu tych kwestiach wzbudziłyby mniejsze zainteresowanie posłów i mediów niż IPAD prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Milczec i nie miec nic do powiedzenia nie oznacza tego samego...
Byc moze nalezy szepnac w uszko ?
W artykule sa poruszone dwa tematy wymagajace, moim zdaniem, oddzielenia ich od siebie.
Z szacunku dla innych czytelnikow dostosuje sie do ich wyboru, zachowujac wlasne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.