Facebook Google+ Twitter

Dlaczego PiS obraża służby mundurowe?

Służby mundurowe, szczególnie warszawska policja i straż miejska stały się w ciągu ostatnich miesięcy przedmiotem niewybrednych ataków ze strony zwolenników PiS.

Źródłem napięć były kolejne miesięcznice i rocznica tragedii smoleńskiej. Od czasu pamiętnych zamieszek związanych z próbą przeniesienia krzyża, aktywiści PiS starają się ze wszystkich sił, by przedstawiać służby mundurowe, operujące na Krakowskim Przedmieściu, jako popleczników
obecnie rządzącej koalicji, w dodatku realizujących jej własne partykularne, a nawet antypolskie interesy.

Po 10 kwietnia usłyszeliśmy, że barierki i duża ilość służb mundurowych miały na celu wywołanie agresji u uczestników demonstracji pod Pałacem i ich sprowokowanie. Doświadczeni posłowie PiS naiwnie dziwili się, pytając przed kamerami TV po co była potrzebna taka ilość policji i straży miejskiej. Według nich, wszyscy uczestnicy nastawieni byli przecież wybitnie pokojowo, a tylko działania policji wzbudziły agresję. Godność poselska nakazuje mówić prawdę, a więc idąc śladem poselskiego toku myślenia należałoby rozumieć, że to służby mundurowe wyprodukowały i obmyśliły antyrządowe, antyprezydenckie i antydemokratyczne transparenty i hasła, jawnie szkalujące prezydenta i premiera RP i to one przygotowały dla Jarosława Kaczyńskiego jątrzącą i agresywną treść jego mowy, wybitnie nie pasującą do żałobnych okoliczności.

Zaiste, komentarze aktywistów PiS doskonale wpisują się raczej w filozofię piłkarskich kiboli, którzy każdy przypadek swej agresji tłumaczą działaniami policji, podobnie jak ostatnio w litewskim Kownie. Propagandowe działania organizatorów niby żałobnych pochodów, a w istocie antyrządowych i antyprezydenckich demonstracji nie oszczędziły policjantów i strażników miejskich. Odpowiedzią na sprawną i zdecydowaną reakcję policji na próby forsowania barier było „pokojowe przesłanie” w postaci skandowania przez demonstrantów „gestapo, gestapo” i obrzucania funkcjonariuszy wyzwiskami.

Pamiętajmy, że rozjuszony tłum nie ma żadnych świętości i potrafi zachowywać się w sposób niekontrolowany. Dlatego wszelkie imprezy masowe podlegają określonym rygorom formalno-porządkowym, a wielką rolę w ich prawidłowym zabezpieczeniu pełnią właśnie policja i straż miejska.

Demokracja pozwala na organizowanie różnorodnych wieców i demonstracji (w tym również antyrządowych i antyprezydenckich) ale zawsze muszą się one mieścić w formie przewidzianej demokratycznie ustalonym prawem. Próby podważania autorytetu demokratycznie wybranych władz RP i destabilizowania organów porządku publicznego są drogą donikąd.

Postarajmy się więc sumiennie docenić wielką rolę, którą w zabezpieczeniu imprez masowych pełnią policjanci i strażnicy miejscy. Również PiS, zamiast obrzucać ich błotem, powinien im gorąco podziękować, bo to dzięki ich obecności i skuteczności nie doszło na Krakowskim Przedmieściu do bardziej gorszących lub nawet tragicznych zdarzeń, które w historycznym wymiarze obciążyłyby sumienie PiS i jego prezesa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

PiS - partia podająca się jako partia propaństwowa, zabiegająca o wzmocnienie roli państwa wewnątrz i na zewnątrz - wprost podważa podstawowe instytucje państwa, tym samym obrażające je samo. Trochę to nielogiczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof
 • Krzysztof
 • 25.04.2011 01:47

PiS obraża kogo się da, bo PiS to taka partia-skandalista-celebryta. Co i rusz wywołują zamieszanie żeby media podawały to jako sensację i w ten sposób dbają o to żeby ludzie o nich nie zapomnieli. Gdyby TVN i inne przestały wreszcie zapraszać ich do studia i w ogóle pokazywać, analizować, cytować, wyjaśniać każdą taką historię, to już dawno byśmy o nich nie pamiętali. No ale które media porzucą dobrowolnie taki samograj?

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 21.04.2011 20:05

P:)
Chyba nalezy zaczac od tego co nawazniejsze, a zostalo pominiete.Przepraszam autora artykulu za "burze" nie na temat.Wybacz Wasc.
Sam artykul jest tak dobry,ze czlowiek musial "dopyszczyc" i dac upus slowom,bo przeciez tej rozhisteryzowanej gawiedzi nie idzie przekrzyczec.
Nawet "thumb-pisowcy"sie pojawili! to dziala!

Komentarz został ukrytyrozwiń

potato Dzisiaj 08:11 sledzisz inne portale ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 21.04.2011 08:11

stanislawa zdrodowska Dzisiaj 00:00

Ocena: 2 2 ... z terapeltka dusz ... /co to takiego?nowe slowo?/
Przynajmniej dziewczyna bez obludy.

Ma Pani dziwna pogarde dla ludzi, to... malpy w ZOO ,to ...terapeltka...hm z czego to moze wyplywac?

Komentarz został ukrytyrozwiń

masz kompleksy proponuje rozmowe z terapeltka dusz ... taka stoi codziennie na ulicy i lapie stracone dusze wyciska z nich kilka zlotych i meskosc terapia terapeltki

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 20.04.2011 16:43

Na podstawie, chociazby, Pani wlasnych slow na inych portalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polish
 • polish
 • 20.04.2011 16:34

hehehe Pani Stanisławo, odezwał sie znawca sztuki ...mięsa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

potato Dzisiaj 15:36 widzisz jak nie wiesz co mowisz ...na jakiej podstawie oceniasz moje obywatelstwo ,a moze mam jeszcze inne co ci do glowy nie przyszlo ,polowe tutaj rozrabia z wlasnej frustracji raczej prywatnej nie politycznej a na polityce sie zna jak sroka na zlocie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 20.04.2011 15:36

O co wlasciwie Pani Stanislawo chodzi dla Pani?O Polske?Przeciez Pani wg.prawa jest obywatelka Niemiec!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.