Facebook Google+ Twitter

Dlaczego płacimy podwójne OC?

Tak się składa, że pracuję jako agent ubezpieczeniowy. Niemal każdego dnia zastanawiam się ile osób znowu przyjdzie do mnie skarżyć się, iż musi zapłacić dwie składki za OC za swój samochód. Wielu czytelników pewnie zadaje sobie pytanie jak to jest możliwe.

Otóż jest to bardzo proste. Wiele osób nie zna polskich przepisów o obowiązkowym ubezpieczeniu pojazdów i np. szukając nowego, tańszego ubezpieczenia nie rezygnują z poprzedniego bo po prostu nie wiedzą, że muszą to zrobić.

Trzeba wiedzieć, że np. w przypadku zakupu nowego pojazdu mamy trzydzieści dni na zrezygnowanie z poprzedniego ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobimy, automatycznie ubezpieczenie poprzedniego właściciela przechodzi na nas. I wtedy na nic się nie zda lament, że my już kupiliśmy ubezpieczenie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Po prostu w takiej sytuacji będziemy płacić dwie składki za OC.

Pamiętajmy o tym też w przypadku gdy mamy już ubezpieczenie a chcemy znaleźć inne, tańsze. Też trzeba zrezygnować z poprzedniego ubezpieczenia najpóźniej na jeden dzień przed końcem dotychczasowego. I co ważne, termin dostarczenia wypowiedzenia umowy ubezpieczenia jest liczony od daty kiedy to wypowiedzenie otrzyma ubezpieczyciel.

Niektórym może wydawać się, że takie wypadki podwójnego ubezpieczenia są marginalne. Otóż nie, ja w swoim biurze mam czasem po 2-3 klientów dziennie pytających co mają zrobić w takim przypadku, bo przecież to są dość znaczne kwoty. Najgorsze jednak jest to, że nic się nie da zrobić.

Rozwiązanie umowy w takim przypadku zależy od dobrej woli ubezpieczycieli, a oni niestety niezbyt chętnie rezygnują ze swoich pieniędzy, zresztą zagwarantowanych polską ustawą o ubezpieczeniach. Pamiętajmy o tym, iż zawsze kiedy nie jesteśmy pewni czegoś wystarczy zadzwonić. Nawet numeru telefonu do towarzystwa ubezpieczeniowego nie musimy szukać ponieważ jest on umieszczony na każdej polisie ubezpieczeniowej. Będziemy wtedy wszystko dokładnie wiedzieć a często zaoszczędzimy pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

heh ja niestety ne wiedzialam ze drugie OC istnieje
przedluzylam jedno a za drugie wysylaja mi upomnienia . Jakiejkolwiek dobrej woli brak ze strony Pzu
pozdrawiam Emi
walcze dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i to nazywa się demokracja. Powiedziałbym że bardziej pasuje do tego "molestacja". Społeczeństwo jest torturowane przy pomocy administracyjnego molestowania a posłowie mają wtedy więcej czasu na niecne sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze jeden temat który warto poruszyć. Swego czasu podniesiono składki OC. Mówiło się wtedy dużo o leczeniu ofiar wypadków samochodowych. Gdzie się podziały pieniądze przeznaczone z tego tytułu dla służby zdrowia????

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jakieś czary mary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam, to wszystko prawda. Moim jednak zdaniem ubezpieczyciele grają "nie fair", bo często mają już informację, że właściciel zbył pojazd wraz z polisą OC, która kończyła się w jakimś tam terminie. Niby dlaczego nabywca auta musi korzystać z tego samego ubezpieczyciela. W sensie dorozumianym, poprzednia polisa straciła ważność, więc zawieram nową, niekoniecznie z tym samym ubezpieczycielem. Jeśli chodzi o wyciąganie kasy z kieszeni kierowców, to TU są perfekcyjne, gorzej jeśli klient zgłasza szkodę. Szkoda gadać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.