Facebook Google+ Twitter

Dlaczego podpisałem petycję do Marszałka Sejmu R. Sikorskiego?

W sieci ostatnio pojawiła się propozycja podpisania petycji do marszałka Sikorskiego w sprawie uchwalenia ustawy penalizującej użycie sformułowania "polski obóz koncentracyjny". Po krótkim zastanowieniu się - natychmiast ją podpisałem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Auschwitz-Birkenau / Fot. LogaritmoZawsze podchodziłem z rezerwą do podobnych petycji czy próśb. Z różnych względów. Po pierwsze, chyba dlatego, że nie wierzę w skuteczność takich posunięć. Po drugie, dotychczas uważałem, że wymuszanie prawd niepodważalnych jest raczej żałosne i świadczy o braku argumentów. Nadal zresztą moje myśli krążą gdzieś w tych okolicach... gdy szukam argumentów do wytłumaczenia swojego zachowania.

Jednak coraz częściej zauważam, że inni nie mają takich skrupułów i używają nawet bardzo wyrafinowanych, wręcz perfidnych niekiedy metod by osiągnąć cel.

Tak jest np. z prawie całkowitą eliminacją odpowiedzialności Niemców za Holocaust i inne zbrodnie II ws. Zepchnięto ją w przestrzeni medialnej na jakichś enigmatycznych nazistów.
Następnym takim pełzającym procesem jest pokazywanie na różne sposoby obrazu Polaka w świecie jako urodzonego antysemity i zawłaszczenie w ogóle tego słowa do pokazania jego zajadłej antyżydowskości.

http://citizengo.org/pl/w-sprawie-uchwalenia-ustawy-penalizujacej-uzycie-sformulowania-polski-oboz-koncentracyjny

Jeżeli chcesz Szanowny Czytelniku zrobić choćby ten mały krok - również podpisz!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (83):

Sortuj komentarze:

Ba! W dodatku, Niemcy mogą powiedzieć tak: nie chcecie tych obozów to je nam oddajcie, skoro są nasze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, zaczynam się obawiać, że w końcu to Niemcy zaczną nas pozywać za użycie określenia "niemieckie obozy koncentracyjne" - wszak one hitlerowskie były, a przeciętny poczciwy Niemiec nie miał o niczym pojęcia...
Podpisałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja z kolei szukałem uzasadnienia orzeczenia, bo media głównego nurtu zamieszczą swoje wypociny i opinie, ale kluczowych konkretów już nie:

"Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że godność narodowa i tożsamość narodowa mieszczą się w katalogu dóbr osobistych, ale jednocześnie uznał, że „nieprawdziwe, fałszujące historię sformułowania” nie godziły bezpośrednio w Zdzisława Osewskiego ani jego bliskich.""

http://gpcodziennie.pl/38266-die-welt-bezkarnie-obrazal-polske.html#.VPn2E44spsY

Z tego uzasadnienia dla mojego, niefachowego oka wynika, że przy "bezpośrednim godzeniu" paragraf "się otwiera". (teoretycznie)
Skoro pozew jednego obywatela nie jest uznany za "godzenie bezpośrednie", to może pozew "wystarczająco" zbiorowy ..? Bez dopraszania się łaskawego pośrednictwa zajętych sobą wyłącznie na Wiejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, dzięki za ten drogocenny link. Chociaż... już bez niego nie miałem cienia wątpliwości, że formuła permanentnej edukacji nieco się zużyła i teraz czas na konsekwentne działania. Kto chce niech sobie stoi z boku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wracając do petycji:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17530234,_Die_Welt__komentuje_orzeczenie_polskiego_sadu___Bedzie.html

W moim odczuciu polski sędzia sprawił, że teraz niemieckie media w kwestii obozów mogą bez obaw stosować metodę Goebbelsa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast to, że ludzie biorą fikcję za rzeczywistość, to jest fakt. Ba, pewnie inencjami niektórych twórców jest, wykorzystując to, zakłamanie rzeczywistości. Tylko znów staje pytanie: jakie antidotum? Jedynie słuszna propaganda? Czy wiedza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ film to nie podręcznik. Podręczniki też nie są wyrocznią, ale w nich jest aspiracja do "prawdy". Film fabularny takich aspiracji nie ma z definicji, nawet jeśli intencją twórcy było pokazać "prawdę inaczej", czyli popełnić oszustwo z premedytacją.

To jest też poniekąd odpowiedź p. Bartkowi, jakie byłyby reakcje.
Ano różne, zależnie od tego gdzie kto ucha nadstawi i powieli opinię. Ci z prawicy pewnie pialiby z radości ;) Ale tylko niewielu sięgnie do źródel, aby sprawdzić czas, miejsca i liczby, relatywnie w dodatku do "wyczynów" wszystkich innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur, trochę pogalopowałeś... Zdaje się, że nawołujesz do nieustającej, nie warunkowanej niczym edukacji, a tu raptem proponujesz mi jako widzowi dyktat? Czyżbym coś przeoczył?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie znajomi, to są losowo wybrane wypowiedzi obcych ludzi z całego świata, zdziwiony polskimi reakcjami n.t. Idy założyłem wątek na międzynarodowym forum z pytaniem czy ktoś z cudzoziemców obejrzał ten film i teraz myśli o Polakach jako o mordercach Żydów. Jakoś nikt się nie zgłosił

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, kilku znajomych to jeszcze nie "świat".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.