Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Polacy będą musieli pracować do 67. roku życia?

W celu spełnienia wymogów Komisji Europejskiej, oczekiwań Niemiec oraz rynków finansowych, rząd Tuska przeforsował wydłużenie wieku emerytalnego do 67, roku życia.

Zarówno Komisja Europejska  / Fot. W24www.wpolityce.pl, jak też i
kanclerz Niemiec Angela Merkel www.platforma.org.pl opowiedziały się za wydłużeniem wieku emerytalnego.

Również i rynki finansowe są żywotnie zainteresowane tym, aby wszystkie rządy UE wydłużyły wiek emerytalny. To jest dla nich czytelny sygnał, że będą mogły dalej bezpiecznie zarabiać na wzroście zadłużenia tych krajów, za który to zapłacą przyszli emeryci.

Rządowi Tuska niezwykle zależało na tym, aby utrzymać swoją polityczną wiarygodność wobec Brukseli, Berlina jak też i finansową wiarygodność wobec rynków finansowych. Rynki zostały zapewnione, że rząd w celu utrzymania swojej wypłacalności, jest w stanie zmusić społeczeństwo do drastycznych wyrzeczeń. Dlatego też finansowi spekulanci mogą spać spokojnie, bo dalej będzie opłacało się kupować państwowe obligacje czy polską walutę. Cenę obsługi zadłużenia zapłacą zwykli obywatele. Na tym właśnie polega neoliberalizm.

Co gorsza, premier Tusk twierdzi, że wydłużając wiek emerytalny, chroni swoją ojczyznę przez niebezpieczeństwem. Niestety, nie mówi obywatelom, co Polsce grozi. Mam wrażenie, że Tusk uważa, że nieliczenie się z głosami milionów obywateli tego kraju, przeciwstawiających się wydłużeniu wieku emerytalnego, to wyraz politycznej odwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W związku z tym, że polski system emerytalny oparty jest na zasadzie piramidy finansowej, prawnie zakazanej od 2004 roku, ale utrzymywany w tej formie pod pretekstem umowy społecznej (daty jej zawarcia, np. w formie referendum nikt nie podaje bo i nikt nie wie kiedy miało to nastąpić!) logiczne jest, iż jego żywot przedłuży się o około 4-5 lat. Wtedy pożar będzie gasił inny rząd:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem o co chodzi... Przecież to są właśnie Polaków ukochane marzenia spełnione... Wolny rynek, kapitalizm i prawica u władzy ręka w rękę z kościołem. Precz z lewicowymi pomysłami typu "państwo przyjazne dla obywateli"! (Ironizowałem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obecnie potrzebujemy takich polityków rządzących, którzy będą w stanie przeciwstawić się dyktaturze rynków finansowych oraz globalnych korporacji''.
Takich jak na Kubie, w Korei Płn, Birmie itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelinka:)
  • Ewelinka:)
  • 14.05.2012 18:16

Panie Marku wielki szacunek człowiek z pana bardzo inteligentny więcej takich dobrych artykulików prosimy;) Pozdrawiam Ewelina Gieraltowice

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.