Facebook Google+ Twitter

Dlaczego potrzebna jest zmiana ustawy medialnej?

Celem zmiany ustawy o radiofonii i telewizji jest przekształcenie mediów publicznych w media narodowe. Obecnie większość mediów w Polsce jest własnością kapitału zagranicznego.

Sonda

Czy Twoim zdaniem - media publiczne powinny być przekształcone w media narodowe?

 / Fot. L.SzymańskiJak się można było spodziewać, zmiana ustawy o radiofonii i telewizji umożliwiająca wcześniejsze wygaszenie kadencji zarządu TVP i Polskiego Radia oraz wybór przez Ministra Skarbu Państwa nowych zarządów i rad nadzorczych wywołał oburzenie wielu bardzo wpływowych środowisk.Przeciwnicy tej ustawy głośno krzyczą o zamachu na wolność mediów. Czy jednak najbardziej wpływowe media były kiedykolwiek wolne?

W mojej ocenie media, o których tutaj mowa nigdy wolne nie były. Media prywatne w tym zarówno telewizja są zależne od prywatnych sponsorów, zaś media publiczne zawsze przedstawiały głos rządzących. Gra, więc tutaj nie tyle toczy się o wolność mediów, co raczej o to, kogo te media będą reprezentowały. Dotychczas „publiczne” media były niezwykle stronnicze. Można to było zauważyć w medialnych dyskusjach na temat reform wprowadzonych przez obóz rządzący. W zasadzie w tym przekazie media publiczne niczym nie różniły się od mediów prywatnych.

Koncepcja zmiany ustawy medialnej zawiera nie tylko zmianę obecnego kierownictwa w mediach publicznych, dla których głos Brukseli, Berlina i interesy zagranicznych inwestorów miały być dla Polski celem polityki zagranicznej oraz gospodarczej.
W zasadzie tak jak kiedyś Polska była uzależniona od Rosji tak obecnie ma być uzależniona od Brukseli i wyrażać głos wszystkich proeuropejskich sił w parlamencie. Rolą mediów publicznych ma być, więc wpajanie europejskich wartości w duchu europejskiego patriotyzmu.

W tym celu władze TVP usunęły z swojego grona wszystkich tych dziennikarzy, którzy wykazywali się brakiem poprawności politycznej i którzy odważyli się w mediach propagować polski patriotyzm.

I tak w 2007 roku po przyjęciu władzy przez koalicję PO-PSL nastąpiły personalne czystki w wyniku, których zostali zwolnieni następujący dziennikarze: Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Skowroński, Anita Gargas, Michał Karnowski, Piotr Kwieciński, Tomasz Sakiewicz, itd., Dlaczego media wtedy nie mówiły o zamachu na wolność mediów?

http://niezalezna.pl/74536-tak-platforma-niszczyla-media-publiczne-znanych-dziennikarzy-wyrzucali-lizusow-odznaczali

Niezależność mediów publicznych najlepiej była widoczna podczas histerycznej obrony Trybunału Konstytucyjnego z jego ekscelencją Prezesem Rzeplińskim na czele, który broni interesów Wielkiej Targowicy. Zdaję sobie sprawę z tego, że ten skostniały układ będzie przez Brukselę wspierany, bo działa w jej interesie. W tym układzie nie ma miejsca na obronę polskiego interesu narodowego.

Obecnie media "publiczne" niczym nie różnią się od mediów prywatnych. Na gruncie medialnym została całkowicie naruszona równowaga pomiędzy głosem opozycji wspieranej przez Brukselę a głosem obozu rządzącego. Stąd potrzebna była zmiana ustawy medialnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dlaczego potrzebna jest zmiana ustawy medialnej ?Pytanie banalnie proste ! Po pierwsze media muszą być w większości polskie a nie jak obecnie w rękach niemieckiego kapitału !
Jeśli tak jest, to takie media działają w interesie niemieckiego hegemona w Europie, jakie są Niemcy.
Czy Niemcy by pozwolili by obcy kapitał dominował u nich na rynku medialnym ?
Po drugie trzeba odsunąć agenturę wpływu. jaką obecnie mamy w naszych mediach !
Powodów jest zapewne więcej, ale moim zdaniem, to co wymieniłem to najważniejsze do załatwienia obecnie. Jacek Kurski to zrobi !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy wszystko zatem ok? Myslę że popełniono jednak wobec TVP pewien bład tzn gł politycy PiS odmawiali wypowiedzi dla dziennikarzy tego kanału. Były tego chyba znane mam powody powody ale pogłebiały frustracje p. Kraśku i p. Lisa i przeszli w tej atmosferze na pozycje anty...Ale to moja opinia mediorzeczoznawcy na potrzeby wspomnianych analiz link

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Powinien pan zadać sobie pytanie dlaczego przemysł medialny w Niemczech finansowany z opłat publicznych tak długo funkcjonował i przemilczał masowe napady uchodźców na kobiety w Niemczech — mówił Otto Henkel w PE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla B. Szydło debata byłą stratą czasu - pisze niemiecki FAZ. Wszystko wiedzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wczoraj w Brukseli lewica i - niestety - chadecja gardłowały o wolności mediów. W ich krajach media decydują o obsadzie Komisji Europejskiej, fotelu prezydenta, decydują o każdym aspekcie życia Niemca i Francuza łącznie z takim jak wystawienie tego życia na ryzyko zamachu i gwałtu. I wszyscy wiedzą o tym, że dziennikarze kierują się sympatiami właścicieli domów medialnych, dla których pracują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.