Facebook Google+ Twitter

Dlaczego prokurator Przybył postrzelił się na konferencji? Zobacz film

"Nie złamaliśmy prawa, wnosząc o udostępnienie treści esemesów dziennikarzy w śledztwie o przecieki do mediów z postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej" oświadczył prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył i strzelił do siebie.

Sonda

Próba samobójcza prokuratora Przybyła to:

 / Fot. .Tak dramatycznie zakończyła się konferencja dotycząca inwigilowania dziennikarzy Cezarego Gmyza i Macieja Dudy. W swym wystąpieniu prokurator zaatakował media i Prokuraturę Generalną - podaje TVN24, bowiem uznał, że niesłusznie oskarżyły one prokuratorów wojskowych.

Za skandaliczne uznał orzeczenie, że prokuratura złamała prawo "na podstawie jakieś opinii, z którą nie zdążył się zapoznać i ujawnić jej treści Prokurator Generalny". Uznał, że korzystanie z sms-ów nie miało nic wspólnego z inwigilacją i było zgodne z prawem. Prokurator Przybył ujawnił, że o stanie śledztwa informował prokuratora generalnego Andrzeja Seremata, a ten go zaakceptował.

Wg Przybyła, media zostały włączone w "kampanię zmierzającą do jak najszybszego zlikwidowania tej ostatniej zapory przed systemem zorganizowanej przestępczości, pozwalającej na całkowite i bezkarne okradanie Wojska Polskiego". Uznał, że przejście prokuratorów wojskowych do cywilnych struktur doprowadzi do tego, że zagrożonych będzie nie tylko wiele milionów złotych, ale też "życie i zdrowie polskiego żołnierza". Wg Przybyła, śledztwa prowadzone przez prokuraturę wojskową obejmują szeroki zakres, dotyczą też przestępstw gospodarczych i powiązań "na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych". Wspomniał m. in. o ustawianych przetargach i wyłudzaniach z budżetu Wojska Polskiego.Po umorzeniu śledztwa ws. ujawnienia danych ze śledztwa smoleńskiego, media podały, że prokuratura wojskowa w Poznaniu zbierała m.in. billingi dziennikarzy. Oskarżyciele mieli nawet wystąpić do operatorów z żądaniem ujawnienia treści sms-ów z kilkunastu numerów telefonów. Rzecznik Prokuratury Generalnej, Mateusz Martyniuk stwierdził, że takie „żądanie bez zgody sądu jest prawnie niedopuszczalne”, a jego opinię potwierdzili eksperci, m. in. prokuratorzy ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. Na poniedziałkowej konferencji Przybył skrytykował opinię i ekspertów, twierdząc, że nie doszło do złamania prawa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

gosia lis łodź archeologia
 • gosia lis łodź archeologia
 • 10.01.2012 19:23

Oj szkoda mi go on taki seksowny jest. Nosiłabym pończoszki dla niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

– Mogłem pogodzić się z tym, że demolowali mi samochód, że odkręcono mi koła chcąc, bym się zabił. Wiem, że za moją głowę była nagroda miliona złotych. Mogłem się pogodzić z tym, że zabito mi psa. Nie mogłem się pogodzić z bezpodstawnym atakiem, z zarzucaniem nam nieprawidłowego lub bezprawnego działania – powiedział Przybył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie jak można zamiast pomóc człowiekowi i od razu wzywać pogotowie to biec po kamerę z nadzieją, że to jego film będzie pierwszy i najlepszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od 10.4.2010 nastepuje faktyczne wyjscie Polski z NATO, czego dowodem jest likwidacja Wojska Polskiego. Likwidacja wojskowej prokuratury jest tylko nastepnym logicznym pociagnieciem rzadu w koncepcji likwidacji obronnosci kraju. Czy likwidacja wojskowej prokuratury umozliwi bezkarne dokonywanie mafijnych interesow na terenie wojska pod parasolem prokuratury cywilnej? Zobaczymy. Jak wyglada dzialalnosc antykorupcyjna minister pitery? --> link

--> link

Komentarz został ukrytyrozwiń
33szwejk
 • 33szwejk
 • 10.01.2012 00:25

Na poddanego z popielnika iskiereczka mruga, choć opowiem ci bajeczkę bajka będzie długa.
Było sobie Państwo prawa...
Zapomniałem dalszy ciąg bajki, pomóżcie !!!
Poddany III RP dobry wojak Szwejk

Komentarz został ukrytyrozwiń
33szwejk
 • 33szwejk
 • 10.01.2012 00:04

RE. Jarosław Konieczny.
Nic prostszego do sprawdzenia, czy to poważnie czy błazenada.
Przeprowadź na sobie taka próbę.
Co do umiejętności strzelania przez Pana pułkownika, to chcę zaznaczyć iż wcześniej za dawnych czasów pułkownicy lepiej i celniej strzelali, zwłaszcza w potylicę więźniom
Dzięki Bogu! że obecni tego nie potrafią.
Celowniczy. dobry wojak Szwejk

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 09.01.2012 21:26

Po dzisiejszej wypowiedzi Parulskiego wygląda na to że strach przed likwidacją prokuratury wojskowej i co za tym idzie przejęcie śledztwa smoleńskiego przez prokuraturę cywilną jest większy niż się wydawało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartlomiej cieciora
 • bartlomiej cieciora
 • 09.01.2012 20:25

absoutnie prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył jest wiarygodny proszę nie podejrzewać podtekstów w tak odczywistej sprawie jak samjooklaleczenie i przyjeżeć się zasadności decyzji osób zainteresowanych na które zwracał naszą uwagę....nie mamy emerytur a mowa jest o polowie naszego budżetu!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
 • stajan
 • 09.01.2012 16:23

Według mnie wypowiedż pana płk Mikołaja Przybyły świadczy o"chorym państwie i jego rządzie".Zauważam usuwanie ludzi zajmujących różne stanowiska w życiu społeczno politycznym "nie wygodnych politycznie" w niebyt społeczny.Dziennikarze nie powinni podlegać presji i naciskom polityków,oczywiście to zależy od UCZCIWOŚCI DZENNIKARZY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ATEISTA
 • ATEISTA
 • 09.01.2012 16:21

JAKIM TRZEBA BYĆ KRETYNEM BY POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO. JAK MOŻNA NIE ZNAĆ PODSTAWOWYCH PRAW MEMETYKI I NIE WIEDZIEC ŻE HONOR TAK JAK GRZECH TO JEDYNIE WYMYSŁY MAJACE NA CELU TRZYMANIE ZA RYJ INNYCH.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.