Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Radek Sikorski? Spojrzenie z USA

Czy to stado ciągle jeszcze myśli o sobie w kategoriach człowieczeństwa? Zresztą, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, co stado myśli o sobie? Tak długo jak akceptujemy taki stan rzeczy, tak długo nic się zmienić nie może.

Nie będzie powtórki z 2005 roku, bo to nie był odpowiedni wybór i
nie była właściwa osoba, by
pełnić funkcję prezydenta Polski. Na początku kandydatury obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego byłem ogromnym jego sympatykiem. Dlaczego miałbym nie być? Zaliczam się do grona ludzi, którzy już mieli dość socjalizmu i wybrali emigrację po wprowadzeniu stanu wojennego.

Dzisiaj z perspektywy czasu ta polityka wygląda zdecydowanie inaczej po obu stronach oceanu. Czas szybko leci, ale role jakie odgrywają rządy i rządzący też z czasem się zmieniły. W Polsce staracie się budować system z prywatną własnością, w biznesie oparty na konkurencji i transparentności władzy.

Na wstępie przedstawię sytuację panującą tutaj, bo tak bardzo ganicie polski rząd, a nie macie pojęcia co dzieje się na świecie w ekonomii i gospodarkach innych państw. Premier Polski, nie dając nawet złotówki pomocy bankom, wygrał z kryzysem, bo i o to chodziło w całym spekulacyjnym zamieszaniu na świecie, by nie finansować „ponzi scheme”- piramidy finansowej międzynarodowych bankowych spekulantów. Dzisiaj Wall Street i Stany Zjednoczone dążą do socjalizmu poprzez nacjonalizację, a nawet nie brakuje rządzącym komunistycznych zapędów. Demokracja już nie jest w modzie, zwłaszcza gdy obserwuje się komunistyczne Chiny i ich ekonomie z 10,7-proc. wzrostem w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Stu senatorów, czterystu trzydziestu pięciu kongresmanów, jeden prezydent i dziewięciu sędziów sądu najwyższego, tzn. 545 osób w USA prowadzi świadomie 300-mln kraj do moralnego, fizycznego i ekonomicznego upadku. Politycy na utrzymaniu wielkich globalnych korporacji świadomie i z premedytacją niszczą klasę średnią. Zubażają społeczeństwo, łamiąc konstytucyjny system szkodliwym ustawodawstwem, rozbudowanym aparatem biurokratycznym i ciągle zwiększającymi się różnego rodzaju podatkami. To Congress USA dnia 23 grudnia 1913 roku ustanowił Federal Reserve System, jako centralny bank, ale prywatny. Polityczny lobbing w Stanach Zjednoczonych, a nie senatorzy lub kongresmani, decyduje o zatwierdzeniu ustawy lub jej odrzuceniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.