Facebook Google+ Twitter

Dlaczego Sammy Wanjiru nie żyje?

Kenijski maratończyk Sammy Wanjiru, który w spektakularny sposób zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich organizowanych w Pekinie w 2008 r. zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Miał zaledwie 24 lata.

Sammy Wanjiru /Den Haag CPC 2007/CC 2.0 / Fot. FaceMePLS from The Hague, The NetherlandsInformację od poniedziałku podawano w światowych serwisach informacyjnych. W niedzielę późnym wieczorem w Rif Valley (mieście na północnym wschodzie od Nairobi) umarł wielki sportowiec Sammy Wanjiru. Początkowo nie podawano okoliczności śmierci.

Wczoraj w mediach zawrzało. Światowe serwisy informacyjne podały, że maratończyk zginął spadając z balkonu na pierwszym piętrze. Cały czas trwały spekulacje czy nie było to samobójstwo.

Kenijska Polica twierdzi, że śmierć Wanjiru miała miejsce tuż po tym, jak jego żona Triza Njeri nakryła go na zdradzie z inną kobietą. Szef policji Jasper Ombati poinformował media o przebiegu zdarzeń. Wanjiru wrócił do domu z kobietą około 23.30 a następnie został przyłapany z nią przez swoją żonę.

Sammy Wanjiru/http://cc.nphoto.net/view/2008/12259.shtml/CC 2.5 / Fot. 正在休渔期Para zaczęła się kłócić. Żona zamknęła niewiernego męża wraz z kochanką w sypialni i uciekła. Wtedy właśnie Wanjiru wyskoczył z balkonu. Ombati nie był w stanie wytłumaczyć zachowania mężczyzny, nie znane są motywów jego skoku. Przypuszczalnie Wanjiuru próbował zatrzymać żonę przed odejściem, a tym samym rozpadem związku. Policja na razie nie bierze pod uwagę teorii o samobójstwie czy morderstwie. Rzecznik prasowy policji Eric Kiraithe przedstawił nieco odmienny bieg niedzielnych wydarzeń. Według jego opinii śmierć sportowca spowodowana była udaną próbą samobójczą.

Wanjiru był najmłodszym lekkoatletą, który wygrał cztery główne maratony (w Londynie, dwa razy w Chicago - gdzie osiągnął najlepszy czas maratonu na terenie Stanów Zjednoczonych oraz w Pekinie w 2008 r.). Jego życie prywatne pomimo sukcesów w sporcie nie układało się najlepiej.
W grudniu 2010 r. został oskarżony o grożenie małżonce karabinem AK-47 oraz postrzelenie swojego ochroniarza. Oskarżenie o atak zostało odwołane tuż po tym jak się z nią pogodził. Proces nielegalnego posiadania broni został skierowany na wokandę. W styczniu tego roku Wanjiru miał poważny wypadek samochodowy (jego auto dachowało).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krzysztof.
  • Krzysztof.
  • 18.05.2011 00:47

Zgadzam się: "Jakby doczesnych nieszczęść było mało wczoraj na falach stacji" - nie wiem, co to za język ale na nasz ojczysty nie wygląda... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.05.2011 20:46

Słowotwórczy bełkot. Straszny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.