Facebook Google+ Twitter

Dlaczego serwisy tolerują kłamstwa?

Kolejny raz w sieci pojawiły się kłamstwa na temat Wiadomości24.pl. Kolejny raz przy okazji konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego Roku. Można zrozumieć złe intencje kogoś, kto to wypisuje, ale dlaczego rzecz jest tolerowana przez administrację dużego serwisu?

Stop! Internet to nie jest miejsce pozbawione regulacji, gdzie można opluwać każdego i w każdy sposób. To nie jest Dziki Zachód. Wiadomości od pięciu lat starają się krzewić to przekonanie. Popularność, odsłony, owszem; ale nie za wszelką cenę. Nie tolerujemy u nas chamstwa, nie tolerujemy kłamstw. Czas najwyższy, by zacząć egzekwować to od innych.

Jak? W sposób najprostszy. Ograniczając pole manewru internetowym łobuzom. Spróbujemy stworzyć koalicję miejsc w internecie, gdzie wyznaje się podobne do naszych zasady, dbających o swą markę. Na pewno ludzi myślących podobnie, mających dość plugastwa, nie zabraknie; dlatego mam nadzieję, że do takiej inicjatywy dołączą też duże i znane serwisy, z Wykopem na czele. Stop kłamstwom w internecie, stop chamstwu. Już wkrótce.

Pierwsze rozmowy już za nami. Niebawem napiszę więcej.

Bezpośrednią przyczyną tego wpisu był nieprawdziwy materiał na temat konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku, jaki ukazał się na stronie jednego z serwisów. Materiał został usunięty, za co dziękuję. Nie oznacza to jednak, że akcja jest niepotrzebna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

bs
  • bs
  • 02.06.2011 20:24

Pomijam pomówienia....
Czy naprawdę pan uważa, że formuła konkursu jest miarodajna i obiektywna????
bs

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdziwiony
  • Zdziwiony
  • 28.05.2011 23:55

No krytykować Wykop? Odważne, ale słuszne w tym wypadku. Zreszta wspomniany serwis coraz bardziej przypomina Psychiatryk24 grono sfrustrowanych młodych internautów szybko rzuca tezy, ale zwykle nie ma dowodów. Szkoda, ale to juz ich problem z tożsamością....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.