Facebook Google+ Twitter

Dlaczego tak szybko zapominamy?

Pożar w Kamieniu Pomorskim, wypadek polskich turystów w Vizille czy zawalenie się hali wystawowej w Katowicach - kto dziś pamięta o ofiarach tamtych narodowych tragedii?

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Znicze,_Zielona_G%C3%B3ra.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Znicze%2C_Zielona_G%C3%B3ra.jpgDziś liczba ofiar wybuchu metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" wzrosła do 17. Wczoraj skończyła się trwająca dwa dni żałoba narodowa w związku z tym wydarzeniem, ale na Śląsku trwa ona dalej. Obietnice pomocy płyną ze wszystkich stron - od premiera po zwykłych obywateli. Nawet gwiazda NBA - Allen Iverson zadeklarował pomoc finansową dla dzieci zmarłych górników. Zawodnik przebywał w Polsce w piątek, po zakończonych rozgrywkach EuroBasketu.

A co będzie za tydzień, dwa? Rząd najpewniej przestanie się interesować pomocą dla ofiar, a media znajdą sobie nową sensację, o wiele lepszą niż rozpacz górniczych rodzin.

Niestety, czas płynie dalej i nie możemy stać w miejscu. Ale warto się zastanowić kto pamięta i pomaga rodzinom zmarłych górników w kopalni Halemba w 2006 r., czy bliskim poległych w katastrofie samolotu CASA w 2008 r. Nie mówię, aby oddawać dla rodzin ofiar całe swoje majątki czy ciągle organizować dla nich akcje pomocy, ale przecież każdy może znaleźć się w takiej samej sytuacji jak oni. Często żałoba po zmarłym mężu czy córce nigdy nie mija i jest blizną, która nie zagoi się do końca życia.

Zamiast ogłaszać żałobę narodową i tym samym wcale nie pomagając rodzinom ofiar, powinniśmy zatrzymać się przez chwilę i pomyśleć: co ja mogę zrobić by im pomóc. Zamiast ogłaszać puste obietnice trzeba wyciągnąć dłoń do drugiego człowieka i poświęcić choć 5 minut swojego cennego życia. Jeśli kogoś nawet nie stać na taki skromny gest, to nie ma prawa nazywać się człowiekiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

co pan proponuje w tej sprawię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.