Facebook Google+ Twitter

„Dlaczego to ja powinienem pojechać na koncert do Londynu?”

Mógłbym na przykład użyć szeregu argumentów z zakresu, tzw. sztuki przekonywania czy np. innych technik psychologicznych, ale po co? Postawię jednak na może nieco naiwną i dziecięcą szczerość - więc zamknijmy oczy i udajmy się w tę podróż.

Któż z nas, facetów, będąc kilkuletnim chłopcem, nie marzył o tym by udać się w podniebną podróż? Czas mija i choć dzisiejsze statki powietrzne nie przypominają już w żaden prawie sposób dziecka braci Wright, to jednak młodzieńcze marzenia pozostały. W środku możemy zapewne liczyć na opiekę ze strony stewardessy, dbającej o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Chyba nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż ten zawód powstał już w połowie ubiegłego stulecia.

Zakładając, że lot odbędzie się bez żadnych przykrych niespodzianek, a nasz samolot nie wpadnie w żadną turbulencję czy nie zechcą go porwać żadni terroryści, bezpiecznie wylądujemy na jednym z pięciu portów lotniczych, obsługujących londyńską metropolię Heathrow, City, Gatwick, Stansted oraz Luton. Po wylądowaniu, przejściu przez tzw. „rękaw” i odbyciu wszelkich lotniskowych formalności, możemy się udać na stację metra. Będąc już w samym Londynie, z pewnością nie odmówiłbym sobie przyjemności przejażdżki słynną Austin London Taxi, zwaną „Black Cab” - jedną z wizytówek tego miasta. Wygodnie rozsiadłbym się na skórzanych siedzeniach, zastanawiając się, jakie wrażenia będą na mnie czekać na słynnym stadionie Wembley, angielskim stadionie narodowym. Wreszcie na własne oczy mógłbym przekonać się jak prezentuje się „Home Of Football” - drugi, co do wielkości stadion w Europie, najdroższy obiekt sportowy, jaki kiedykolwiek powstał (niemal 760 milionów funtów musiało zostać wydanych na coś wyjątkowego - i nie mam tu bynajmniej na myśli 2618 toalet)

To miejsce wyjątkowe nie tylko dla kibiców sportowych, ale też dla fanów muzyki. Właśnie tutaj, na Wembley Arena, występowały największe gwiazdy muzycznej sceny, by wspomnieć chociażby: The Rolling Stones, Led Zeppelin, Elton John, Carlos Santana, Bruce Springsteen.. Już samo znalezienie się tam, byłoby czymś wyjątkowym. Również nie odmówiłbym sobie „przybicia piątki” z Bryanem Adamsem, Madonną, czy Lionelem Richie. Myślicie, że zwariowałem? Wcale nie – oczywiście mam na myśli odciski dłoni w brązie, które zostawili zaproszeni artyści na Square of Fame – dziedzińcu przed Wembley Arena, powstałym przy okazji odnowienia stadionu w 2006 roku, na wzór hollywoodzkiej alei gwiazd. W tym niezwykłym miejscu wystąpią największe gwiazdy polskiej pop-rockowej sceny.

Na scenie głównej Wembley Arena w Londynie zagrają: Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska. Trzeba przyznać, że niezły przekrój będą mieli nasi rodacy, a także „tubylcy”, którzy przybędą na koncert. Choć to akurat Polakom może się łezka w oku zakręcić, gdy usłyszą takie przeboje Lady Pank jak: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia tańcz”, „Wciąż bardziej obcy” czy balladę „Zawsze tam gdzie ty”. Ciekawy może być występ na tej samej scenie również Natalii Kukulskiej. Dlaczego? W 2004 roku Lady Pank wydali singiel „sexi-plexi”, promujący płytę „Teraz”. W 4 lata później Kukulska wydała płytę „Sexi-flexi”, z utworem o tym samym tytule. Pani Natalii pomysłów zapewne nie brakuje, więc to podobieństwo było zapewne przypadkowe. Chociaż te moje dylematy mogłaby wyjaśnić rozmowa z zainteresowanymi. Ciekawe mogłoby być ich wspólne wykonanie któregoś z tych utworów, pod warunkiem, iż Borysewicz nie poczułby się zbyt „sexi” i nie powtórzyłby swojego ekscesu sprzed dwudziestu dwóch lat, gdy podczas koncertu zaprezentował to, czym natura go obdarzyła. Ale tak to czasem bywa że "Płynie w nas gorąca krew".
W tym momencie wyrażę nadzieję, że wybaczycie mi sięganie do lamusa i wyciąganie tego typu rewelacji z biografii zespołu.

Ponoć nic nie trwa "Na zawsze i na wieczność", tak było i w tym przypadku. "Szklanka wody" przerwała tę podróż w objęciach Morfeusza, niebawem się okaże, że być może to nie był tylko sen.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.