Facebook Google+ Twitter

Dlaczego w państwie prawa skazuje się ofiary?

Zgorszenie zatyka wprost gardło. A zgorszony i zbulwersowany jestem wyrokiem na sprawców pobicia, ze skutkiem śmiertelnym – recydywisty, który zagrażał mieszkańcom Włodowa.

Przez kilka lat – podobno – terroryzował mieszkańców. Straszył podpaleniem, wymachiwał maczetą. Mieszkańcy wzywali na pomoc organy konstytucyjnie ustanowione do utrzymania ładu i porządku społecznego. Przez kilka lat!

I co? I nic. Nikt nie kiwnął palcem, aby zapewnić im – zgodnie z konstytucją – prawo do bezpiecznego, spokojnego życia. Helsińska Fundacja Praw Człowieka reaguje wówczas, jak mleko się już rozleje.
Nie prowadził wcześniej działań rozpoznawcze; co dzieje się na polskiej prowincji. Gdzie – zdarza się – policja sprzyja grasującym w okolicy przestępcom, ewentualnie ich się boi (patrz sprawa zabójstwa Olewnika), Fundacji to nie interesuje, bo do tych działań trzeba byłoby podnieść "cztery litery" z krzesełka. Fundacja Helsińska zadziała gdy będzie za późno na skuteczne działanie. Wówczas podniesie larum, aby było głośno, aby wszyscy słyszeli, jak to ona broni praw człowieka.

Ludzi pozostawiono samym sobie. Przez kilka lat żyli w strachu przed utratą życia swojego i swoich bliskich. Czekali na Godota, ale jak zwykle on się nie zjawił. Zawiodło wszystko: to realne i to nie realne. A teraz celem zrzucenia winy z siebie państwo obwiniło i skazało ofiary. Czy to nie jest paradoks państwa prawa ? Czy to nie jest straszne? Czy ktoś z mających wpływ na przebieg procesu zastanowił się nad stanem psychicznym ludzi żyjących na co dzień z realnym zagrożeniem ze strony bandyty. Muszę się przyznać, że poczynania polskich władz coraz bardziej mnie zaskakują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ ZA REAKCJĘ IMPULSYWNĄ, ALE UZASADNIONĄ STANEM RZECZY - działania pozorne strózów porządku i ustawodawców nigdy do końca nie oczyszczają tej mętnej wody, w której łatwiej rozmaitym szujom ryby łowić, a tym co chcą być porządnymi "szeryfami" na biurka zrzucają tony papierków do wypełnienia, żałują komputera i banku informacji, co powoduje, że zamiast sięgać po dane już kiedyś pracowicie zapisywane, każdy nowy przypadek w tej samej sprawie(np.poszukiwanie kogoś) od nowa się rejestruje ze wszystkimi szczegółami, a czas ucieka...
Nie mozna jednak niestety nie ukarać samosądu - to zbyt niebezpieczne, ale okoliczności łagodzące w tej sprawie napewno nalezało zastosować..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 21:13

+ za zauważenie problemu

Tak to jest jak zamiast samemu rozwiązywać swoje problemu zlecamy wszystko "państwu" nie od dziś wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego efekty widać od okoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest właśnie to polskie piekiełko.
;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.01.2009 00:39

+))) Tak, to porażające i przerażające!!! "Prawo nic a nic nie znaczy, gdy nie ma miecza w dłoni". Bezkarność, bezhołowie, brak poszanowania dla praw obywateli - państwo już zupełnie przestało pełnić jakąkolwiek funkcję opiekuńczą. Jedynie Fiskus - świetnie działa i prosperuje. Skoro nawet policja nie reaguje, to chyba trzeba prosić o pomoc konkurencję w postaci rodzimych mafiozów!.... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.