Facebook Google+ Twitter

Dlaczego w Polsce nie ma demokracji?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-05 19:42

W Mrągowie nie ma samorządu terytorialnego i innych form samorządów, tym samym nie ma demokracji.

Na przykładzie miasta Mrągowa opiszę dlaczego w Polsce nie ma demokracji.
Dlaczego w Mrągowie nie było referendum w sprawach: zakupu terenu po byłej jednostce wojskowej, budowy Miasteczka Westernowego Mrongoville, budowy ośrodka sportów na górze czterech wiatrów, budowy Ekomariny i Amfiteatru, budowy chodnika i ścieżki rowerowej na cmentarz, budowy Hali Widowiskowo-Sportowej, basenu i zadaszonego lodowiska, sprzedaży Miasteczka Westernowego Mrongoville czy spółki Miejska Energetyka Cieplna, udrożnienia Rzeki Dajny, itd.? Dlaczego w Mrągowie nie było referendum w żadnej najważniejszej sprawie dla mieszkańców Mrągowa?

Ponieważ Rada Miejska w Mrągowie nie zdecydowała w uchwale o rozpisaniu referendów w tych sprawach. A dlaczego? Ponieważ Burmistrz Mrągowa - Otolia Siemieniec - nie opracowała takich projektów uchwał dla Rady Miejskiej. Dlaczego? Ponieważ burmistrz Mrągowa nie ma zamiaru dzielić się władzą z mieszkańcami miasta? Kolejne pytanie, dlaczego? Ponieważ Otolia Siemieniec jest osobą żądną władzy i za wszelką cenę zamierza rządzić mieszkańcami Mrągowa: ograniczać ich wolność i gospodarować naszym wspólnym majątkiem jednoosobowo. Otolia Siemieniec maksymalizując swoją władzę, uzależnia od siebie coraz więcej osób i sama decyduje o wszystkich sprawach miasta.

Otolia Siemieniec - katolicki polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej - z Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej (MWS - stara gwardia z Sojuszu Lewicy Demokratycznej), Sojuszu Lewicy Demokratycznej (młoda gwardia z SLD) oraz Prawa i Sprawiedliwości stworzyła w mieście koalicję popierającą jej jednoosobowe rządy, przy czym realizuje program polityczny Platformy Obywatelskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.