Facebook Google+ Twitter

Dlaczego warto odwiedzać Warszawskie Targi Książki?

W maju 2010 roku odbyły się 55. Warszawskie Targi Książki - jedna z najstarszych tego rodzaju imprez w Europie. Dlaczego warto je odwiedzać każdego roku i jakich atrakcji można się wówczas spodziewać?

Warszawskie Targi Książki, maj 2010 r. / Fot. Fot. Monika Sztyber Międzynarodowe Warszawskie Targi Książki odbywają się corocznie w maju, w Pałacu Kultury i Nauki. Jest to wydarzenie wielkiej rangi, gdyż do stolicy przyjeżdżają wydawcy z całego świata. Ich stoiska można oglądać przez trzy dni, od piątku do niedzieli. Jednak targi rozpoczynają się już w czwartek. Wtedy Pałac Kultury i Nauki jest zamknięty dla zwiedzających, a otwarty jedynie dla ludzi z branży. Podczas targów można nabyć, oczywiście oprócz książek, również rozmaite bibeloty i artykuły, które świetnie nadają się na różnego rodzaju prezenty okazjonalne, np. biżuterię, ręcznie robione figurki, obrazy, kalendarze, ozdobne bruliony czy pamiętniki, fiszki do nauki języków obcych, plakaty, gry planszowe, audiobooki itp.

Każdego roku Targi Książki w Warszawie mają inny temat przewodni. W 2009 roku najistotniejszym wydarzeniem podczas targów była konferencja poświęcona XV rocznicy przystąpienia Polski do Rady Europy. W maju 2010 roku tematem przewodnim była twórczość jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Fryderyka Chopina. Było to związane z obchodzoną w tym roku, dwusetną rocznicą jego urodzin. Jakie inne atrakcje tegorocznych targów wydały się najbardziej interesujące dla uczestników?

- Moim zdaniem najciekawsza była konferencja poświęcona książce elektronicznej oraz kącik e-czytników na piętrze, MTK Ars Fantastica i imprezy związane z obchodami Roku Chopinowskiego - mówi jedna z fanek tego wydarzenia, Katarzyna Chruścicka.

Administratorzy poświęconej Warszawskim Targom Książki grupy na Facebooku motywują zainteresowanie zwiedzających możliwością osobistego przetestowania nowych zdobyczy techniki, głównie czytników ebooków.

Warszawskie Targi Książki, maj 2010 r. / Fot. Fot. Monika Sztyber- Wiele osób zainteresowanych było Forum Nowych Technologii i prelekcjami o ebookach, czytnikach i audiobookach. Zwiedzający byli zadowoleni z możliwości odwiedzenia stoisk z tymi cudami techniki i własnoręcznego sprawdzenia urządzeń. Zadowolone były także dzieciaki, gdyż w kąciku w Muchomorkowie wiele się działo. Czytelnicy chętnie odwiedzali też
wystawę Józefa Wilkonia. Zainteresowani wzięli udział w spotkaniach z autorami: Joanną Szczepkowską, Hanną Krall, Władysławem Bartoszewskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Moniko popełniła Pani w tym artykule szereg błędów rzeczowych. Po pierwsze: w tym roku odbyły się DWIE imprezy o charakterze targów książki: I Warszawskie Targi Książki (które są zupełnie nową imprezą) oraz 55 Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Nie ma czegoś takiego jak 55 Warszawskie Targi Książki, albo Międzynarodowe Warszawskie Targi Książki. Odnosi się Pani w tym artykule do obu imprez, traktując je jak jedno wydarzenie, a to jest duży błąd, bo te imprezy są konkurencyjne. Niektóre informacje w Pani tekście odnoszą się do I WTK (informacje z fan page na facebooku), inne do 55 MTK (choćby informacja o tym, że to jedna z najstarszych imprez tego typu), trudno więc uznać, że to tylko lekkie zamieszanie w nazewnictwie, a całość tekstu odnosi się do jednego z tych wydarzeń.

Dziwie się, że nie zauważyła Pani, iż w grę wchodzą dwie różne imprezy, swego czasu było o tym dość głośno. Poza tym pisząc o takich imprezach powinno się wiedzieć o takich sprawach.

Co do cytatów - nie wiem dlaczego usunęła Pani z mojej wypowiedzi (pierwszej) wszelkie łączniki. Ogólnie nie powinno się przerabiać czyichś wypowiedzi.

Pozdrawiam
Katarzyna Chruścicka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za rok ...mniej więcej o tej porze, będzie mowa od nowa o targach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za linki, fajne galerie... :) Też planowałam dodać galerię ze zdjęciami, ale doszłam do wniosku, że kiepski ze mnie fotograf, więc lepiej będzie, jak napiszę jakiś artykuł o tym, jak Targi Książki wyglądają i czego można się na nich spodziewać (tak z myślą o osobach, które nigdy nie miały okazji w nich uczestniczyć i nie mają pojęcia, co to za impreza). Niestety późno to napisałam, bo wyjeżdżałam do Mediolanu i nie zdążyłam niczego opublikować przed wyjazdem, więc news to to nie jest. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej będzie to artykuł dość długo aktualny, bo opisuje targi w ogólności, a nie tylko i wyłącznie te ostatnie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto zajrzeć link i link oraz link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.