Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15654 miejsce

Dlaczego warto pić herbatę?

Herbata jest najbardziej popularnym napojem wśród społeczeństwa. Pijemy ją przede wszystkim z przyzwyczajenia, nie wiedząc jakie korzyści za sobą niesie. W tymże artykule właśnie o tych zaletach będzie mowa.

 / Fot. condesignHerbata jest popularna nie tylko w Polsce, ale także w innych częściach świata. Na szczególne uznanie zasłużyła między innymi w Anglii czy Rosji, gdzie mieszkańcy uważają ją za napój doskonały. Dużo osób uważa za eliksir młodości zieloną herbatę, która ma bardzo dużo właściwości leczniczych. A jak się zaczęło? Kto odkrył ten popularny specyfik? Byli to Chińczycy, piją oni herbatę już od ponad pięć tysięcy lat.

Zdrowie i nie tylko...

Dzięki częstemu piciu herbaty będziesz zdrowszy i młodszy. Herbatę przygotowuje się na wiele sposobów, ale motywacją jest to, aby miała ona jak najwięcej właściwości leczniczych. Właśnie dlatego łodygi różnych krzewów poddaje się suszeniu, fermentowaniu itd.

Dzięki herbacie relaksujemy się, czujemy się lepiej i staramy się zapomnieć o smutnej nie raz rzeczywistości. Nie tylko kawa posiada kofeinę, również herbata - to dzięki niej poprawia nam się samopoczucie i czujemy się odprężeni. A poza tym, napój herbaciany uchroni nas przed groźnymi chorobami, takimi jak: miażdżyca, zawał serca czy choroby nowotworowe. Jednakże to nie jedyne korzyści: to dobra wiadomość dla osób chcących zrzucić kilka zbędnych kilogramów - herbata polepsza nasz metabolizm i wspomaga odchudzanie.

Tradycja picia herbaty

Zazwyczaj pijemy herbatę podczas jedzenia posiłku, na przykład lubimy napić się po obiedzie. To zupełnie naturalne. Jednakże większość z nas - Polaków nie przygotowuje herbaty w jakiś szczególny sposób - po prostu zaparza, nalewa wodę i gotowe, jednakże prawdziwi smakosze wiedzą, że aby herbata miała więcej właściwości należy ją też w inny sposób przygotowywać. A mianowicie musimy stosować się do określonej temperatury wody, czasu parzenia i innych dodatków. Jedną z najważniejszych rzeczy o której musisz pamiętać jest to, aby nie parzyć herbaty zbyt długo, gdyż po pierwsze nie będzie ona dobra, a po drugie traci cenne wartości.

Aby prawidłowo zaparzyć herbatę kup dzbanki, a najbardziej przydatne będą specjalne zaparzacze. To zdecydowanie ułatwi ci przygotowanie napoju. Sposób parzenia i przygotowania tego napoju jest uzależniony od rodzaju herbaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.