Facebook Google+ Twitter

Dlaczego warto poznać Ninę?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-02 20:42

Nina Simone była uznaną amerykańską pianistką, oraz wokalistką. Nazywana często kapłanką soulu. Marzyła, że zostanie pierwszą czarnoskórą pianistką koncertową. Niestety tego marzenia nie zrealizowała, jednak warto przyjrzeć się jej życiu.

 / Fot. Joanna KasprzakNina Simone jest postacią, która mnie zaciekawiła i zachwyciła. W jej biografii można przeczytać że już jako dziecko uczyła się gry na pianinie. Ponieważ miała talent w wieku 10 lat dała swój pierwszy publiczny koncert. Były to czasy kiedy w USA panowała segregacja rasowa, dlatego jej rodziców poproszono o zajęcie miejsc z tyłu. Jednak Nina oznajmiła, że nie zagra dopóki jej rodzice nie wrócą do pierwszego rzędu. I dopięła swego.
Już jako dojrzała kobieta po za tym że koncertowała, nagrywała płyty, walczyła o prawa obywatelskie dla czarnoskórych. Wiodła bogate życie towarzyskie, oraz uczuciowe. Żeby zrozumieć jej naturę warto wybrać się do warszawskiego teatru Syrena na spektakl "Moja Nina". Jest to spektakl łączący formę recitalu, i monodramu. Piosenki przeplecione dynamicznymi, zgrabnie napisanymi tekstami wciągają widza w świat czarnoskórej piosenkarki, która marzyła ze będzie pierwszą pianistką koncertową w USA. Tak bardzo wciągają że chciałby się poznać kapłankę muzyki soul osobiście...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Nina Simone


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.