Facebook Google+ Twitter

Dlaczego warto przechowywać rzeczy w magazynie zewnętrznym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-13 21:57

Mieszkanie w komfortowym i nowocześnie urządzonym mieszkaniu daje wiele przyjemności, czasami jednak trudno pogodzić chęć utrzymania przestronnego wnętrza z koniecznością przechowania rzeczy, których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć.

Gdy dziecko jest małe kupujesz zabawki, wózek i ubranka, które po pewnym czasie przestają być używanie a mogą być bardzo przydatne dla następnego dziecka . Zimowe kurtki cały rok zajmują miejsce w szafie. Wiele przedmiotów codziennego użytku potrzebujesz sezonowo co sprawia że większość czasu zajmują miejsce w mieszkaniu lub w mało bezpiecznych komórkach lokatorskich. Co rok przed zimą zastanawiasz się gdzie schować rower a przed świętami przeglądasz kartony w poszukiwaniu ozdób choinkowych.

Nieporęczne przedmioty są niemal w każdym domu . Zajmują dużo miejsca i nie można ich wyrzucić, gdyż będą potrzebne w przyszłości. Osoby, którym brakuje miejsca na ich przechowywanie, mogą zamówić usługi magazynowania w zewnętrznym magazynie. Usługi tego typu, niezwykle popularne na zachodzie i w USA od kilku lat rozwijają się w Polsce. Mimo iż na całym świecie do opisania tego typu przedsięwzięcia używa się anglojęzycznego zwrotu "self storage" u nas z powodzeniem przyjęła sie nazwa "hotel dla rzeczy" lub "przechowalnia rzaczy". Firmy je świadczące zapewniają swoim klientom pełne bezpieczeństwo powierzonego mienia i dostępność rzeczy kiedy są potrzebne.

Jak przechowywane są rzeczy w magazynach tymczasowych? Obiekty tego typu zapewniają pomieszczenia magazynowe o powierzchniach uzależnionych od potrzeb klienta. Wynajęte pomieszczenie zamykane jest na kłódkę i dostęp do niego posiada jedynie właściciel rzeczy. Ograniczeniem tego rozwiązania jest konieczność zapłaty za pomieszczenie nawet kiedy nie jest w pełni wykorzystanie, co może powodować że przechowanie niewielkiej ilości rzeczy będzie bardzo kosztowne. Opłata za wynajęcie pomieszczenia 1m2 kształtuje się od 120 do 210 PLN za miesiąc. Dodatkowo klient jest zobowiązany do podpisania umowy której okres obowiązywania zaczyna się od 2 tygodni. Z tych powodów wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania i przechowuje rzeczy kosztem komfortu i przestrzenie w swoim mieszkaniu.

Jest jednak sposób aby przechowywanie rzeczy w zewnętrznym magazynie stało się tańsze i łatwiej dostępne. W kwietniu br. wystartował serwis www.wpudle.pl który oferuje możliwość przechowywania rzeczy bez podpisywania umowy, zapewnia darmowe kartony, transport oraz aplikacje internetową do zarzadzania swoimi rzeczami. Zamówienie usługi odbywa się przez stronę www. Wystarczy wybrać rodzaj i ilość kartonów oraz podać adres i godzinę ich dostarczenia. O wybranej porze przedstawiciel firmy dostarczy kartony oraz jeżeli będzie taka potrzeba poczeka na ich zapakowanie i zabierze do magazynu. W momencie kiedy składowane rzeczy staną się potrzebne wystarczy wybierać pasujący termin ich zwrotu. Dedykowany kurier przywiezie wybrany karton, z którego można wypakować potrzebną rzecz, a następnie z powrotem zabierze go do bezpiecznego magazynu.

Przechowanie rzeczy w zewnętrznym magazynie zapewnia balans pomiędzy komfortem użytkowania własnego mieszkania a chęcią posiadania własnych rzeczy bez obaw o ich uszkodzenie.
(Marcin Kućmierz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.