Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6018 miejsce

Dlaczego warto spędzić wakacje na wsi?

Masz dość zatłoczonych miast? Hałasu tłumów oraz samochodów? Nie masz ochoty spędzać kolejnych wakacji, po których znów nie będziesz wypoczęty? Spróbuj wyjechać na wieś, kto wie - być może będzie to dla ciebie idealne miejsce spokoju.

Krajobraz wsi... / Fot. Adrian GrzymskiSam mieszkam na wsi, więc znam jej zalety. Największym plusem odpoczynku w wiosce jest na pewno cisza. Większość ludzi których znam, szybciej wypoczywa, gdy wokół ich nie ma hałasu a jedynym odgłosem, który mogą usłyszeć jest ćwierkanie ptaszków. Są jednak też tacy - co może wydać się dziwne - którym trudno odzwyczaić się od panującego chaosu w mieście. Jeśli jednak nie jesteś zaprzysięgłym wielbicielem miejskich odgłosów, wieś stanie się dla ciebie wspaniałym miejscem. Samochody jeżdżą rzadko, jedynie traktory czasem mieszkańcom przeszkadzają. Ogółem - pod względem spokoju, wieś jest niezastąpiona.

Nie trzeba od razu budować domu, by poczuć piękno osiedla wiejskiego. Jest wiele gospodarstw, które mają przygotowane pokoje dla tych, którzy chcą tam pobyć jedynie na wakacjach. I najważniejsze - nie jest drogo. Najtańsze noclegi oscylują się w granicach 30 zł, z wyżywieniem podobnie. Tylko, że z tym drugim jest kilka opcji - nie trzeba kupować jedzenia skoro można... znaleźć je samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pozbierać grzyby w lasach, zerwać owoce z krzaków.

Agroturystyczne gospodarstwa poza noclegiem proponują również inne atrakcje. Dzieci mają niezłą szansę na poznanie zwierząt leśnych, zabawę na łonie natury oraz przyjemniejsze oraz ciekawsze niż w szkole zajęcia z biologii.

Wieś zdobywa większą popularność również dzięki przepięknym krajobrazom i ścieżkom rowerowym. Ludzie lubią w kilkuosobowych grupach jechać na łono natury, gdzie, choć nie ma dyskotek czy kina, można też ciekawie się bawić. Częste są jeziora, więc dla wędkarzy, pływaków i kajakarzy jest to miejsce, w którym nie można się nudzić. Można zrobić ognisko, a potem choćby wykrzyczeć się ile dusza zapragnie, co w miastach jest tylko marzeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Aleksandra Kowalska
  • Aleksandra Kowalska
  • 23.06.2011 09:07

Życie na wsi faktycznie jest super. Na wsi można odpocząć .Ja mieszkam w małej wsi Zaręba.Jest tam super.W miesicie przecież nie będziesz mógł wysłuchać odgłosów ptaków.(;

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2008 08:57

+
Jedni kochają miasta, inni wieś, jedni czują się ekstra tylko za granicą a jeszcze inni kochają wędrówki po "swoim". Ja, może z racji wieku, zatopiłem się na polskiej wsi i nie żałuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i alergia na dzrzewa coraz bardziej w modzie i na trawy;-))) świat się kończy;-))) ale takie wakacyjki mają też swoje uroki;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

NY czy Las Vegas to co innego niż brudna Warszawa ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak na marginesie wstępu
mieszkam w mieście, spędziłam parę razy wakacje, i nie tylko, w Stanach, najczęsciej w NY, Las Vegas np. albo LA. W życiu nie byłam tak wypoczęta, jak po powrocie stamtąd;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.