Facebook Google+ Twitter

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

28-29 września 2011 roku w Warszawie miała miejsce konferencja "Kompetencje językowe podstawą sukcesu zawodowego i społecznego w Europie".

 / Fot. wikipediaKonferencja poświęcona roli i znaczeniu języków obcych w przygotowywaniu obywateli do życia w wielokulturowym społeczeństwie Unii Europejskiej została przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji wspólnie z przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Urzędem Miasta st. Warszawy, Uniwersytetem Warszawskim oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

W wydarzeniu wzięło udział około 400 osób z państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród nich znaleźli się m.in. eksperci zajmujący się nauczaniem języków, wykładowcy akademiccy, nauczyciele koordynatorzy European Language Label, przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej i Rady Europy, pracownicy instytucji zajmujących się nauczaniem języków obcych, kształceniem i doskonaleniem nauczycieli oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Fundacji Sukces - Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych - organizacji zajmującej się promocją ustawicznego kształcenia i wszechstronnego rozwoju lokalnych społeczności.

Dyskusja rozgorzała wokół kompetencji językowych obywateli Europy. Uczestnicy podkreślali korzyści płynące z biegłej znajomości języków obcych; przedstawiono zalety modelu 1 plus 2, czyli wzoru osoby władającej oprócz języka ojczystego, także dwoma językami obcymi. Eksperci zgodnie stwierdzili, że posługiwanie się kilkoma językami bardzo pomaga w odnalezieniu się w multijęzycznej, wielokulturowej Europie. Poziom kompetencji językowych wpływa na możliwości zatrudnienia i awansu, ułatwia podróżowanie oraz aklimatyzację w nowym miejscu zamieszkania, podnosi naszą elokwencję i kulturę osobistą.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Wer eine neue Sprache lernt, lernt eine neue Welt kennen.“ (Johann Wolfgang von Goethe).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.