Facebook Google+ Twitter

Dlaczego warto zapoznać się z kalendarzem ciąży?

W trakcie ciąży ciało kobiety zmienia się pod każdym względem. Modyfikacjom ulegają też nawyki żywieniowe przyszłej mamy. W związku z koniecznością wyżywienia nowego organizmu rośnie jej zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze.

 / Fot. http://www.sxc.hu/pic/m/b/bu/buzzybee/709649_delivery_stork.jpgChoć wiele dylematów związanych z życiem w trakcie ciąży kobieta rozstrzyga intuicyjnie, to jednak wielu rzeczy nie wie.

Początki bywają trudne


Na szczęście z pomocą przychodzi kalendarz ciąży, dzięki któremu przyszła mama wie, jak postępować, gdy ma już pewność, że nosi w sobie nowe życie. Kalendarz zawiera wskazówki dotyczące przebiegu ciąży, zmian zachodzących w kobiecym organizmie oraz szczegółowo opisuje rozwoju płodu w poszczególnych tygodniach życia. Dzięki niemu kobieta wie co dzieje się z jej ciałem, dlaczego pierwszy trymestr nierozerwalnie wiąże się z kiepskim samopoczuciem, mdłościami, ciągłym zmęczeniem oraz huśtawkami nastrojów. Kalendarz ciąży zawiera także zdjęcia i filmy obrazujące nienarodzone dziecko oraz opisy obowiązkowych i zalecanych badań lekarskich. Opowiada o tym dlaczego drugi trymestr jest momentem przełomowym i dlaczego właśnie wtedy należy wykonać USG połówkowe.

Kalendarz ciąży dla taty


Wiedza z kalendarza przyda się także ojcom pociech. W końcu oni także odpowiadają za prawidłowy rozwój potomstwa i powinni wiedzieć, jak pomagać kobiecie w ciąży, by lepiej zniosła trudne chwile, których na pewno nie zabraknie przez te dziewięć miesięcy. Każdy etap, bez względu na to, czy to pierwszy, drugi czy trzeci trymestr ciąży usłany jest zarówno przyjemnymi jak i nieco męczącymi momentami. Szczegółowy opis każdego z czterdziestu tygodni pozwala przyszłym rodzicom przygotować się do nadchodzących zmian i z uśmiechem na ustach wyczekiwać narodzin potomka.

Ciąża to szczególny stan w życiu kobiety i jej partnera. W trakcie dziewięciu miesięcy w ciele młodej mamy zachodzi wiele zmian, które są oznaką rozwoju nowego życia noszonego pod sercem. Choć przyszła mama wiele rzeczy robi instynktownie to warto ją zdobyć także z innych źródeł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.