Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19489 miejsce

Dlaczego z MTV Polska znika muzyka?

MTV to stacja muzyczna znana chyba każdemu. Wypromowała kultowe zespoły takie jak: The Police, Nirvana, czy moje idolki z dzieciństwa - Spice Girls. Dziś, gdy nastawiam odbiornik na tę stację ogarnia mnie zdziwienie z powodu przewagi programów rozrywkowych nad teledyskami. Skąd ta zmiana?

 / Fot. wikipedia.orgNa stronie internetowej MTV Polska widnieje ramówka stacji. Przyglądam się programowi na dziś, 8 lipca 2010. „Nocny maraton teledysków” trwał od 2 do 6. Następnie, w „Alarmie MTV” emitowane były najnowsze teledyski. Potem, do godziny 8 różne miksy wideoklipów, a o 9.30 lista przebojów. Półgodzinna! Jedyna w tym dniu!

Od godziny 10 do 23.30 zestaw programów rozrywkowych. Przez ponad trzynaście godzin Hulk Hogan demonstruje jaki jest uparty; ekipa z West Coast Customs remontuje samochody; kobieta lub mężczyzna, hetero lub homo, idzie na pięć randek; pięć półnagich dziewczyn próbuje wytypować jak zostały ocenione według kryterium atrakcyjności; a animowani ośmiolatkowie z drugiej „b” znowu pakują się w kłopoty, klnąc przy tym jak szewc.

- Powód od kilku lat jest ten sam - mówi Magdalena Adamska, Dyrektor Programowy Ds. Kanałów Muzycznych w MTV Networks Polska. - Analizujemy badania oglądalności i staramy się odpowiedzieć na potrzeby widza. A młody widz, do którego kierujemy swą ofertę, szuka przede wszystkim rozrywki - wyjaśnia Adamska.

Tymczasem sama nazwa - Music television - sugeruje, że odnajdziemy tam dużą ilość muzyki.
- Muzyka jest dla nas wciąż bardzo istotna - dodaje Adamska. - Emitujemy koncerty MTV World Stage, czy Friday Music Night. Nie jest to duża ilość programów, to prawda, ale pamiętajmy, że dziś teledyski ogląda się głównie w Internecie, a nie - jak kiedyś - głównie w telewizji.

Łaknących większej ilości muzyki moja rozmówczyni odsyła do profilowanych stacji MTV, jak na przykład MTV Hits. Niestety nie są one dostępne w każdej ofercie dystrybutorów sieci kablowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ktoś
  • ktoś
  • 20.07.2011 00:29

ten kanał to jest movie tv a nie music tv :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.