Facebook Google+ Twitter

Dlaczego zabijasz Zaid?

Narażając życie, trzymając się możliwie daleko od amerykańskich żołnierzy, niemiecki pisarz i polityk Jürgen Todenhöfer opisuje Irak. W swojej nowej książce przedstawia nieskażone zachodnią cenzurą, dotąd skrzętnie ukrywane, okrutne oblicze tego państwa.

mat. informacyjne / Fot. okładka książkiCo naprawdę dzieje się w Iraku, wie niewielu. Dziennikarze nie mogą się poruszać bez obstawy podlegającej zwierzchnictwu z Pentagonu. Bezpośrednim tego skutkiem jest ścisła cenzura wydarzeń. Oczywiście, żurnaliści mogą pisać, o czym chcą. Nie zostaną jednak „eskortowani” na miejsca wydarzeń niewygodnych dla USA. Bez „opieki” nie wolno im ruszać się nigdzie.

Zdarzają się jednak odważni, zdecydowani na niebezpieczną podróż na własną rękę. Jednym z tych nielicznych
jest niemiecki autor Jürgen Todenhöfer, który wyruszył w iracką Ramadi, trzymając się możliwie daleko od zachodnich wojski, odbieranych przez tubylców jako najeźdźcy. Wielokrotnie narażając życie wyciąg na światło dzienne niewygodne sprawy, które dotąd skrzętnie udawało się ukrywać amerykańskiej maszynerii propagandowej.

Owocem jego brawurowej podróży jest książka pt. „Warum tötest du, Zaid?”* (amazon) Opowiada ona historię 21-letniego Irakijczyka, który w amerykańskiej wojnie z terroryzmem stracił wszystko. Dzisiaj pełen bólu i wewnętrznego rozdarcia walczy jednocześnie przeciwko terrorystom Al-Kaidy, jak i amerykańskim okupantom. Al-Kaida, to Todenhöfera banda morderców. Obserwując jednak postępowania zachodnich wojsk nie potrafi powiedzieć, kto jest gorszy… Nie potrafi wyobrazić sobie, by Al-Kaida wcielała w swoje szeregi dwuletnie dzieci i osiemdziesięcioletnie kobiety, które w imię walki z terroryzmem są mordowane przez „chrześcijańskich” zbawicieli.

Książka daje bardzo wiele do myślenia, ukazuje muzułmański kraj z perspektywy muzułmanina. Przeżywając wraz z głównym bohaterem piekło wojny, przyglądając się cierpieniu niewinnych ludzi, jakie przygotowali dla nich „obrońcy pokoju”, zaczyna się człowiek wstydzić, że pochodzi z kraju (mam tu na myśli także Polskę!), który w tym wszystkim również macza palce…

Z tego, co mi wiadomo, książka nie została jeszcze przetłumaczona na język polski. Polecam jednak wszystkim znającym choć trochę niemiecki. Warto sięgnąć po słownik, trochę się napocić, otworzyć szeroko oczy i przeczytać relacje kogoś, kto był i przeżył piekło. Widział to wszystko i ma na tyle odwagi, aby spojrzeć krytycznie na naszą cywilizację…

Jeśli ktoś się czuje na siłach, to szczerze zachęcam do przesłuchania bardzo dobrego wywiadu z autorem, przeprowadzonego przez szwajcarskich dziennikarzy DRS. Z perspektywy swoich doświadczeń Todenhöfer nie ma wątpliwości, że wojna w Iraku, to wojna o ropę, a niektórzy zachodni przywódcy powinni stanąć przed międzynarodowym trybunałem w Hadze.

Wywiad znajdziecie na stronach Radia DRS albo bezpośrednio mp3 tutaj

*Oficjalna strona książki: http://www.warumtoetestduzaid.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

thx

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusik za fajną recenzję +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.