Dlaczego zagrał Kuszczak?

Tomasz Kuszczak zadebiutował w meczu Manchesteru United przeciwko Arsenalowi Londyn. Czerwone Diabły przegrały 1:0.

Przyczyna debiutu

Prawdziwa przyczyna nieobecności Van Der Sara powoduje burzę w angielskich mediach sportowych. Jak donosi prasa, Holender niekoniecznie musiał być kontuzjowany. Oficjalną przyczyną jego nieobecności była niewydolność żołądkowa. Jednak czy to prawda? W Anglii twierdzi się, że faktyczną przyczyną debiutu Kuszczaka była wypowiedź jakiej udzielił Van Der Sar. A mianowicie miał on skrytykować publicznie swoich kolegów z drużyny. Oberwało się obrońcom, którzy zdaniem Holendra w meczu przeciwko Celticowi zagrali katastrofalnie. Ta wypowiedź nie spodobała się trenerowi Manchesteru. Karą dla bramkarza było odsunięcie od meczu przeciwko Arsenalowi.

Udany występ

Myślę, że można powiedzieć, że Kuszczak nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Mimo iż MU przegrał mecz, a tym samym zakończył swoją dobrą passę, to występ Polaka można uznać za udany. A zapowiadał się źle. Kiedy to Kuszczak powalił na ziemię Adebayora i sędzia podyktował rzut karny. Ale już chwilę później Polak był bohaterem. Obronił strzał Gilberto Silvy. Aż do 85 minuty meczu wyglądało na to, że w swoim debiucie Kuszczak zachowa czyste konto. Jednak nie udało się. Na pięć minut przed końcem Polaka pokonał Adebayor i trzy punkty wylądowały na koncie Arsenalu.

Optymizm Fergusona

Ta porażka nie załamała trenera Czerwonych Diabłów. Stwierdził na łamach MUTV, że liga jest trudna i faworyci do zwycięstwa stracili już pierwsze punkty. Szkotowi chodziło o Chelsea, Arsenal i Liverpool. Ferguson dodał także przytomnie, że wygrać ligę nie będzie łatwo.